Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren znovu ujistil své fandy: SUV nikdy nepostavíme!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 19. 2. 2019 • 04:33
19
Zobrazit náhledy (19)
McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail McLaren Speedtail
Heslem nikdy neříkej nikdy se britský výrobce supersportů neřídí. Zastoupení McLarenu totiž trvá na tom, že sportovně-užitkový vůz nikdy nenabídne.

Automobily kategorie SUV jsou fenoménem dnešní doby a do jejich stavby se stále častěji pouští výrobci, do kterých byste to vůbec neřekli. Vzpomeňme Porsche Cayenne, Lamborghini Urus či italské Ferrari, které na svém prvním sportovně-užitkovém autě pilně pracuje.

Není tedy vůbec vyloučeno, že se v budoucnu přidají i další automobilky jinak produkující hlavně sportovní vozy. Za žádnou cenu se k nim ale nechce přidat McLaren, který svým fanouškům slíbil, že SUV nikdy nepostaví.

Řeč na stále populárnější karosářskou verzi přišla v rozhovoru s Markem Robertsem, jenž je zodpovědný za projekty uvnitř McLaren Automotive. „Chceme poskytnout absolutní zážitek z jízdy, pro to neexistuje žádný kompromis. SUV nám něco takového neumožňuje, taková možnost tedy neexistuje,“ ujistil Roberts všechny, kteří spekulovali o prémiovém SUV z Wokingu.

K čemu už se McLaren nestaví tak striktně zády, to je elektrický pohon. Roberts potvrdil, že automobilka již testuje prototyp s bateriemi v útrobách. Jeho představení se ale prý dočkáme až krátce před spuštěním sériové produkce.

McLaren plánuje do roku 2025 představit 18 nových modelů. Vzhledem k tomu, že současná produkce britské značky činí 4500 kusů ročně, bude určitě potřeba navýšit kapacitu. „Pro malou firmu jako McLaren je to velká výzva,“ dodává zástupce britské společnosti. Závěrem dodejme, že jednou z chystaných novinek bude nástupce McLarenu P1, limitky omezené na 375 kusů, jež vznikala v letech 2013 až 2015.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud