Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-AMG GT2 odhalen: Nejsilnější zákaznický závoďák v historii AMG

Filip Melich Filip Melich 9. 12. 2022 • 23:01
11
Zobrazit náhledy (11)
Mercedes-AMG GT2 Mercedes-AMG GT2 Mercedes-AMG GT2 Mercedes-AMG GT2 Mercedes-AMG GT2 Mercedes-AMG GT2

Německý Mercedes-AMG se pochlubil svým novým okruhovým náčiním. Model GT2 se stává nejsilnějším zákaznickým závoďákem v historii značky.

Přestože výroba silniční podoby sportovního kupé Mercedes-AMG GT skončila a značka pracuje na nástupci, kousky první generace určené na okruhy stále vznikají. Již existující GT3 a GT4 nyní doplňuje GT2, která je určená pro zákaznické závodění. Dokonce se jedná o nejsilnější zákaznický závoďák v historii značky.

Mercedes-AMG GT2 pohání 4.0litrový dvojitě přeplňovaný V8 s plochou klikovou hřídelí, původem ze silniční Black Series. V závodní podobě produkuje 520 kW (- 13 kW), přičemž maximum točivého momentu je na totožné hodnotě 800 Nm. Motor spolupracuje se závodní šestistupňovou sekvenční převodovkou s pádly pod volantem a nechybí samosvorný diferenciál.

Video se připravuje ...

Rozsáhlým použitím karbonu se podařilo hmotnost Mercedesu-AMG GT2 udržet pod 1,4 tuny. Propracovaná aerodynamika zahrnuje zcela nové přítlačné křídlo na zádi, které může být nastaveno v závislosti na konkrétním závodním okruhu. Nastavitelné jsou také tlumiče a stabilizátory. Přední i zadní náprava spoléhá na lichoběžníkové zavěšení kol vyrobené z hliníku.

Mercedes-AMG na GT2 osadil kovaná 18palcová kola s centrální maticí a instaloval bezpečnostní systémy pocházející ze speciálů GT3 a GT4. Pochopitelně nechybí ani řešení zajišťující pasivní bezpečnost, nebo pro komfort řidiče instalovaná klimatizace.

V následujících týdnech závodní Mercedes-AMG GT2 projde sérií testů, aby následně od roku 2023 mohl odstartovat jeho prodej. Kromě pozdější fáze testování v rámci okruhových závodů AMG plánuje GT2 podrobit také zkouškám vytrvalosti. Co se ceny týče, tu si výrobce nechává pro sebe.

Doporučujeme

Témata