Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-AMG zvažuje nástupce elektrického supersportu SLS AMG Electric Drive

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 12. 2018 • 02:19
18
1
Zobrazit náhledy (18)
Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS
Mercedes-AMG se nebrání myšlence vývoje nového elektřinou poháněného supersportovního modelu ve stylu někdejšího kupé Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive.

Mercedes-AMG se v současnosti plně soustředí na vývoj hypersportovního modelu Project One s hybridním pohonným ústrojím. V budoucnosti se ovšem můžeme od této značky dočkat i čistě elektřinou poháněného supersportovního modelu.

Tobias Moers, stojící ve vedení Mercedes-AMG, během letošního autosalonu v Los Angeles v rozhovoru pro magazín Autoblog zmínil, že nevylučuje vznik nového vysokovýkonného vozu s elektrickým pohonem.

Zároveň Tobias Moers naznačil, že se může jednat o ideového nástupce modelu Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive a jeho prototypu SLS AMG E-Cell, ale bližší informace neuvedl.

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive, který byl uveden v roce 2012 i jeho prototyp SLS AMG E-Cell, jehož představení se odehrálo v roce 2010, představují specifické vozy, které i dnes přitahují pozornost svou technikou a jízdními výkony.

Připomenout lze, že prototyp SLS AMG E-Cell měl u každého kola jeden elektromotor a disponoval výkonem 392 kW (533 k). Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládal tento elektromobil za 4,0 s a na 200 km/h za 11,0 s.

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive, který byl odhalen v září roku 2012, disponoval nejvyšším výkonem 552 kW (750 k) a z 0 na 100 km/h akceleroval za 3,9 s. Na trh zamířil s cenou 416. 416.500 eur (podle tehdejšího kurzu 10,4 milionu korun). Podle dostupných informací se prodalo méně než 100 exemplářů.

V případě vzniku nástupce můžeme podle neoficiálních informací očekávat i s ohledem na současný vývoj elektrických pohonných systémů a baterií výrazně nižší cenu a vyšší počet vyrobených a prodaných vozů.

Související články

Témata
Avatar - CHerokee
4. 12. 2018 16:22
Varianta
Kdyby raději udělali nástupce SLS s plnotučným 6,2 V8, který dávají do okruhových AMG GT, udělali by lépe. Ale chápu, že to by jim doma zelení dávali za vinu smrt každého ledního medvěda...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud