Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Actros dostal kamery namísto vnějších zpětných zrcátek

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 9. 2018 • 17:50
50
4
Zobrazit náhledy (50)
Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros Mercedes-Benz New Actros
Mercedes-Benz se na 67. ročníku mezinárodního veletrhu užitkových vozidel v Hannoveru zaměří na prezentaci modernizované modelové řady Actros, jejíž podobu i hlavní novinky odhaluje s mírným předstihem.

Mezinárodní veletrh užitkových vozidel je nejvýznamnější událostí roku v oblasti užitkových vozidel na evropském trhu a 67. ročník se uskuteční v Hannoveru od 20. do 27. září letošního roku.

Mercedes-Benz Actros se představil v roce 1995 a od roku následujícího, kdy byla jeho první generace uvedena na trh je vlajkovou lodí v nabídce nákladních vozidel své značky.

Premiéra aktuální generace se odehrála v červnu roku 2011 a s pěti druhy střech, dvěma šířkami a výběrem různých výšek nabídl celkem jedenáct variant kabiny. Pohon pak zajistily přeplňované vznětové řadové šestiválce o objemu 7,7 l, 10,7 l, 12,8 l a 15,7 l s výkony od 175 do 460 kW (238 do 625 k).

Mercedes-Benz Actros je držitelem titulu International Truck of the Year 2012 a získal rovněž ocenění red dot design award 2012, jímž se může pochlubit i Actros z roku 1998.

Mercedes-Benz Actros i v nejnovějším provedení zůstává věrný vzhledu z roku 2011. Ten i dnes působí výrazně a dynamicky. Při čelním pohledu na sebe hlavní pozornost strhne maska chladiče. Kolem ní jsou seskupeny podobně jako u osobních automobilů značky Mercedes-Benz všechny hlavní prvky.

Pozornost se při vývoji namísto designu zaměřila především na zvýšení bezpečnosti a komfortu ovládání vozidel modelové řady Actros spolu s cílem výrazného snížení provozních nákladů.

Nejvýraznější novinku, projevující se pozitivně na bezpečnosti, komfortu i provozních nákladech, představuje systém MirrorCam, který tvoří kamery a displeje, nahrazující klasická vnější zpětná zrcátka. Kamery jsou umístěný na tenkých pylonech nad rámy dveří, v místech kde jsou běžně uchycena ramena vnějších zpětných zrcátek, a výrazně přispívají ke snížení aerodynamického odporu vzduchu čelní plochy vozidla.

Záběry z kamer se promítají na 15palcové displeje s rozlišením 720 x 1920 pixelů, které jsou umístěné v kabině na A sloupcích. Na těchto displejích může být zobrazena mnohem větší plocha, než jakou mohou zabírat klasická vnější zpětná zrcátka. Systém navíc může pracovat, i v případě, že je vozidlo zaparkováno a okna při odpočinku řidiče kryjí závěsy. Ty znemožňují výhled klasických zpětných zrcátek, ale nijak neomezují práci kamer a displejů.

Druhou zásadní novinkou je přepracovaná palubní deska. Původní provedení s analogovými přístroji v kombinaci s menšími obrazovkami a řadou tlačítek se stává minulostí a nastupuje řešení v podobě dvojice velkých barevných displejů, které již znají majitelé osobních automobilů značky Mercedes-Benz. Tyto displeje poskytují kompletní přehled o provozních údajích vozidla a lze jejich prostřednictvím ovládat rozsáhlý multimediální systém i klimatizaci.

V souvislosti s bezpečností provozu vozidel modelové řady Actros v její nejnovější podobě je nejdůležitější novinkou systém Active Brake Assist 5. Ten ke svému fungování využívá data z radaru i kamer a mimo jiné je připraven poskytnout podporu řidiči v případě hrozícího nárazu zezadu. Případným nehodám s chodci má být nyní schopen předcházet lépe než jeho předchozí generace.

Mercedes-Benz Actros ve své nejnovější podobě má díky všem provedeným vylepšením dosahovat až o tři procenta nižší spotřeby paliva na dálnicích a rychlostních komunikacích, zatímco na silnicích nižších tříd, kde se pohybuje nižšími rychlostmi, má mít spotřebu paliva nižší až o pět procent.

Související články

Témata
11. 9. 2018 11:37
Jak
se budou za jízdy ty zrcátka sklŕpęt když jsou tak vysoko?
9. 9. 2018 13:47
Nová doba
Ja by som rád vedel, aká rýchla je odozva, medzi zosnímaním obrazu kamerou a reprodukciou cez displej bude nejaký časový rozdiel, nie? Aby to nebol problém...
Inak je to ako nápad fajn, aj keď nie je nový, ale možno až teraz technika dospela do štádia, aby to spoľahlivo fungovalo. Je to dosť veľký plus pre aerodynamiku, aj keď zrovna ťahače majú ešte veľké, veľké rezervy aj inde.
Avatar - kosmonaut
9. 9. 2018 12:21
Re: ocista cocky
Já bych to zkusil otřít, stejně jako občas utírám zrcátka, případně couvací kameru.
9. 9. 2018 08:53
ocista cocky
a jakpak se na tom cisti cocka objektivu kdyz se to zaspini? nebo treba na tom namrzne namraza? ze by tam byla dovedena vyhrivana voda od ostrikovacu to nevypada (neni videt zadna tryska)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku