Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz: do roku 2010 turbo v každém voze

Václav Pavlečka Václav Pavlečka 21. 7. 2008 • 12:33
17
Motorům bez přeplňování je odzvoněno. Alespoň u Mercedesu. Automobilka se chystá v roce 2010 vybavit každý nový prodaný vůz turbodmychadlem. Bojuje tak s vysokou spotřebou a s tím spojenými vyššími emisemi škodlivin ve výfukových plynech.

Jezdit ekologičtěji a přitom stále svižně

Zákazníci jsou nesmlouvaví. Chtějí auta, která nespotřebovávají příliš paliva, avšak zároveň nemají rádi, když se proto musí příliš omezovat ve stylu jízdy. Automobilky tak musí přicházet s řešením, které zajistí nižší spotřebu a současně dobrou dynamiku. Mercedes-Benz má své řešení. „Nejpozději do roku 2010 budeme mít motory s přeplňováním ve všech našich vozech v sériové produkci,“ přislíbil člen představenstva německé automobilky odpovědný za výzkum a vývoj Thomas Weber.

Cílem je vůz s nulovými emisemi

Cesta, na kterou Mercedes-Benz nastoupil, je však podstatně delší – nekončí instalací turbodmychadel do celé flotily. Weber podotkl, že cílem automobilky je v dlouhodobém měřítku vyrábět vozy s nulovými emisemi. Za dva roky bychom se tak měli dočkat prvních elektromobilů (nikoliv „pouze“ hybridů) značek Smart a Mercedes (obě patří pod koncern Daimler). Hybridní systémy dostanou slovo u modelu S v roce 2009. Kombinace elektromotoru a klasického motoru, spalujícího fosilní paliva, se do dalších dvou let má rozšířit do všech klíčových modelů značky. Mercedes také usilovně pracuje na komerčním využití palivových článků, které se zřejmě dostanou naplno ke slovu v příští dekádě.

Témata
Avatar - gld
22. 7. 2008 21:32
Re: Ani AMG?
prečo nie? keby som nevedel čo s peniazmi tak by som to bral
22. 7. 2008 08:37
Turbomotory
Poslednich par let jezdim povestinou vozy s turbomotorem 9byt na naftu). Je sice prijemne se svezt atmosferickym benzinem, ale prebytek kroutaku je neco tak navykoveho, ze si vetsina rada zvykne. Navic sesti a osmivalce maji krasny zvuk i tak a da se ocekavat elektronicke doladeni zvuku vychazejiciho z vyfuku. Jde jen o zvyk. ;-)
Avatar - Pierro
22. 7. 2008 08:19
Re: Ani AMG?
never tomu kámo. Beštiu ktorá váži dve aj pol tony a má 700 koní by som v garáži nechcel ani omylom... :-!
Avatar - gld
21. 7. 2008 21:47
Re: Ekobubák
vo co go chlapi? mercedes sa tu dušuje že bude za pár rokov montovať do všetkého turbá a vy si tu štkáte na ramenách že staré dobré časy končia ;-\

vás teda potešiť to musí byť fuška..
Avatar - gld
21. 7. 2008 21:46
Re: Ani AMG?
keby parkovali v tvojej garáži hovoril by si určite inak ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku