Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz GLE: První plug-in hybrid s dojezdem 100 km?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 10. 2018 • 11:39
23
2
Zobrazit náhledy (23)
Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE
Stříbrné šípy se dost možná stanou první automobilkou, která nabídne plug-in hybridní vůz s dojezdem 100 kilometrů na jedno nabití. Stát se jím může už zcela nové GLE.

Také Mercedes-Benz musí reagovat na stále se zpřísňující emisní normy. Automobilka věří zejména mild hybridům se 48voltovou palubní sítí, sází ale také na plug-in hybridy. Kabel do zásuvky chce totiž jako jednu z variant nabízet ve všech svých modelech – od luxusní vlajkové třídy S až po kompaktní třídu A.

Dojezd plug-in hybridních aut čistě na elektřinu se aktuálně počítá v desítkách kilometrů. Mercedes jich ale chce nabídnout sto! Stát se tak má s příjezdem páté generace systému eDrive, jenž se má v automobilech německé značky objevit nejpozději v roce 2020.

Člen představenstva Daimleru Ola Källenius byl dotázán, zdali plug-in hybrid s dojezdem 100 km na jedno nabití dostane už nové GLE, které jsme si prohlédli na pařížském výstavišti. „Nemohu to potvrdit, ale brzy uvidíte,“ sdělil v jednom z rozhovorů.

Doposud se Mercedes GLE 550e nabízel s akumulátorem o kapacitě 8,8 kWh a dle EPA měl certifikovaný dojezd 13 kilometrů čistě na elektřinu. Otázkou zůstává, jak velké baterie dostane nové GLE. Připomeňme, že aktuální plug-in hybrid třídy S, třídy C či třídy E nabízí akumulátor s kapacitou 13,5 kWh. Teoreticky je ale možné, že pařížská novinka dostane dokonce dvojnásobnou kapacitu baterek!

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
19. 10. 2018 15:38
Re: Asi 2x 13,5 kWh tedy 27kWh.
Hmotnost odhadem 200kg. Máte někdo představu, jak má MB konstrukčně řešeno umístění baterie?
18. 10. 2018 09:21
Asi 2x 13,5 kWh tedy 27kWh.
Tak mají vypadat hybridy, 27kWh . Použitelných 22kWh,
Vzhledem ke stárnutí baterek, reálně použitelných necelých 20kWh.

A jsem spokojen s necelými 20kWh . To dá těch 100km při 90 km/h.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku