Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz GLE: První plug-in hybrid s dojezdem 100 km?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 10. 2018 • 05:45
23
2
Zobrazit náhledy (23)
Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE Mercedes-Benz GLE
Stříbrné šípy se dost možná stanou první automobilkou, která nabídne plug-in hybridní vůz s dojezdem 100 kilometrů na jedno nabití. Stát se jím může už zcela nové GLE.

Také Mercedes-Benz musí reagovat na stále se zpřísňující emisní normy. Automobilka věří zejména mild hybridům se 48voltovou palubní sítí, sází ale také na plug-in hybridy. Kabel do zásuvky chce totiž jako jednu z variant nabízet ve všech svých modelech – od luxusní vlajkové třídy S až po kompaktní třídu A.

Dojezd plug-in hybridních aut čistě na elektřinu se aktuálně počítá v desítkách kilometrů. Mercedes jich ale chce nabídnout sto! Stát se tak má s příjezdem páté generace systému eDrive, jenž se má v automobilech německé značky objevit nejpozději v roce 2020.

Člen představenstva Daimleru Ola Källenius byl dotázán, zdali plug-in hybrid s dojezdem 100 km na jedno nabití dostane už nové GLE, které jsme si prohlédli na pařížském výstavišti. „Nemohu to potvrdit, ale brzy uvidíte,“ sdělil v jednom z rozhovorů.

Doposud se Mercedes GLE 550e nabízel s akumulátorem o kapacitě 8,8 kWh a dle EPA měl certifikovaný dojezd 13 kilometrů čistě na elektřinu. Otázkou zůstává, jak velké baterie dostane nové GLE. Připomeňme, že aktuální plug-in hybrid třídy S, třídy C či třídy E nabízí akumulátor s kapacitou 13,5 kWh. Teoreticky je ale možné, že pařížská novinka dostane dokonce dvojnásobnou kapacitu baterek!

Související články

Témata
19. 10. 2018 15:38
Re: Asi 2x 13,5 kWh tedy 27kWh.
Hmotnost odhadem 200kg. Máte někdo představu, jak má MB konstrukčně řešeno umístění baterie?
18. 10. 2018 09:21
Asi 2x 13,5 kWh tedy 27kWh.
Tak mají vypadat hybridy, 27kWh . Použitelných 22kWh,
Vzhledem ke stárnutí baterek, reálně použitelných necelých 20kWh.

A jsem spokojen s necelými 20kWh . To dá těch 100km při 90 km/h.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku