Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz S 500 4M L vs Fiat 500: David a Goliáš

Libor Zezulka
Diskuze (39)
Jak to vypadá a hlavně dopadne, když se proti sobě postaví automobilový Goliáš a David? Jak dopadne poměřování luxusní limuzíny a mini auta?

Na začátku nápadu postavit proti sobě luxusní limuzínu a mini auto a ukázat rozdíly mezi dvěma protilehlými segmenty stála čísla. Fiat 500 a Mercedes-Benz S500 – to si přece o souboj přímo říká. Tak jsme jeden takový připravili. Zajímalo nás, jak si malé auto ve srovnání s velkým a luxusním povede mezi kužely, o kolik rozdílná bude spotřeba, o kolik horší bude v mini autě tlumení nerovností a třeba jaké příplatkové položky a za jakou cenu mohou obě auta nabídnout. Dobře jsme věděli, že srovnáme nesrovnatelné, dobře jsme věděli, že nemůžeme malou pětistovku kritizovat za to, že posádce naklepe zadnici o poznání více než třída S v prodloužené verzi. Chtěli jsme zkrátka zkusit nalézt odpověď na otázku, kterou si klade možná víc lidí, než tušíte. Rozdíly jsou, ale jak velké?

Roadlook TV je od ledna 2008 součástí nového pořadu Auto Moto Styl, který si můžete naladit každých 14 dní v sobotu v čase oběda na obrazovkách České televize, programu ČT 1.

Libor Zezulka
Diskuze (39)
1. 4. 2008 21:29
Re: Automotorevue.tv
To je přesně o čem mluvím.. Nehledě teď na obsah, je to podáno příšerně nemodreně, je to takové těžkopádné a uspává to. V dnešní době možné jen na veřejnopávné tv, jinde by se to neuživilo.
1. 4. 2008 21:21
Re: Povedený díl
Nevíš o čem mluvíš.. Estrádní nádech nemusím, ale koukám, že ty o tom máš přehled docela dobrej. Kritizovat umí každý, dokonce i ty jak vidno, ale v čem je problém a co je naopak podle tebe dobré, to jsme se nedozvěděli.. škoda.
28. 3. 2008 18:50
Re: DAVID A... GRILIÁŠ
Dik, uz dlouho jsem se takto nenasmal ;-) :-!
28. 3. 2008 14:57
Re: Povedený díl
Co tě žere? Špatně spíš? Tento RoadLook je skutečně povedený. Skvělý nápad, kelímkový test, ...i GTI to pochválil a to tam není o Volcvágnech zmínka. Pokud je to tak nemožné a neobjektivní, doporučuji natočit vlastní verzi a udělat srovnávačku. V opačném případě si cvakni diclofenac, zapij becherovkou a uvidíš, jak ti bude dobře.
anonym
28. 3. 2008 10:35
Re: hm
Dobry den,

zkuste se prosim podivat na pozdejsi dily, ten prvni nebyl uplne reprezentativni to uznavame, ale komu to slo napoprve ze? ;-)

diky, a dejte prednost AMS!

vojtech fric
producent AMS