Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz TopFit Set: Posilovna v kabině

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 4. 2015 • 11:51
4
12
Kabiny moderních tahačů pro dálkovou dopravu nabízejí řidičům dostatek prostoru nejen pro samotné řízení a odpočinek, ale podle německé automobilky si v nich lze i zacvičit.

Mercedes-Benz nyní do své nabídky zařadil sadu pojmenovanou TopFit Set, určenou především jako vhodný doplněk pro řidiče nákladních automobilů, kteří chtějí udělat něco pozitivního pro své zdraví.

V souvislosti s uvedením sady TopFit Set totiž Mercedes-Benz zmiňuje nepříliš lichotivé statistiky související s německou populací a bolestmi zad.

Podle studie Institutu Roberta Kocha z roku 2012 trpí právě bolestmi zad téměř 80 % Němců. Během průzkumu provedeného v březnu loňského roku pak 20,7 % z dotázaných v Německu uvedlo, že v průběhu roku 2013 trpěli chronickou bolestí zad, což znamená že je záda bolela minimálně po dobu tří měsíců.

K jedné z nejrizikovějších skupin v případě bolestí zad patří právě řidiči nákladních vozidel a sada TopFit Set má být jedním ze způsobů jak tomuto zdravotnímu problému aktivně předcházet.

Sada, umožňující protažení i posílení nejvíce namáhaných části řidičova těla, je navržena speciálně pro použití v kabině nákladního vozidla, ale lze ji používat i mimo ni.

TopFit Set je v podstatě poměrně jednoduchá cvičební pomůcka, jejímž základem je deska z robustní překližky s rozměry 65 x 40 cm, k níž jsou prostřednictvím kovových kroužků přichyceny pryžové popruhy s držadly, které jsou dodávány v několika provedeních pro zajištění různých odporů.

Mercedes-Benz sadu TopFit Set doplňuje o profesionální instruktážní videa s různými cviky, zaměřenými především na uvolnění a posílení zad i rukou, která budou od května letošního roku k dispozici prostřednictvím FleetBoard Driver.app nebo si je bude možné stáhnout z webu automobilky.

Témata
13. 4. 2015 16:19
blbost
co to je za blbost
Avatar - vabis
12. 4. 2015 21:37
to jsou zas novoty
Už před lety měl Dafík v budce kladku s klackem na posilování >:D Problém je spíš legislativa, na těch pár metrech čtverečních vždycky buď vadí to nebo ono, dokud nebí bouda jak Scania LongLine , je to k ničemu.
V USA mají kompletní fitko u většiny velkých benzínek/truck stopů. Řidič se převleče, kompletně si zacvičí, hoďí saunu nebo sprchu, převleče se zpět, poobědvá a jede. Tady by si leda potil zadkem postel a pokapal motorový tunel, o jednostranném cvičení ve vyvětrané kabině nemluvě. To je jak nedávno to křeslo, jako studentský projekt zajímavé, v praxi ;-\ Nejlepší rozcvička je stejně vyměnit kolo :-D
Avatar - AUDIRS6
12. 4. 2015 21:20
A ja som myslel...
...ze Medo sa rozhodol pomoct vodicom tym, ze ku kazdemu tahacu pribaluje 1 ...ako to nazvat... " zivu posilovnu" ? >:D
Tento priplatok by strhaval zamestnavatel vodicom z platu, ale mal by z toho len vyhody:
- zamestnanec sa mu nenakazi ziadnou pohlavnou chorobou, ked by nestriedal "partnerky"
- vyjde ho to urcite lacnejsie
- precvici si vsetky svalove partie
- zvysuje to imunitu
- ak si ju dobre zaskoli, moze za neho riesit "papierovacky"
- moze sa mu starat o obcerstvenie pocas jazdy - uvarit kavu, urobit jest...
Hmmm, lenze Medo to riesi nejakou doskou s gumami... 8-s

Ale inac, ta "posilovna" ma vcelku gut gluteus maximus ;-) :yes:
12. 4. 2015 20:18
Re: ko
Nepochopil jsem to. 8-s
12. 4. 2015 15:36
Re: cvicenie
Posilovaci zarizeni mel uz v 80. letech Silvester Stalone v taskarici Over The Top. Ten ale mohl cvicit i zajizdy :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud