Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes CLA 45 AMG Racing Series a CLA 250 Sport: Novinky pro Frankfurt

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 4. 9. 2013
12
3
Zobrazit náhledy (12)
Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA
Mercedes si pro Frankfurt přichystal dvě novinky z modelové řady CLA, většinu pozornosti přitáhne okruhová verze pro „levné“ závodění.

Mercedes odhalil podobu dvou novinek, závodního CLA 45 AMG Racing Series a civilního CLA 250 Sports. Co se závodní verze týče, nemáme zatím příliš informací. Protože vůz může být používán v různých seriálech, nemá cenu hovořit o konkrétním naladění motoru, parametry přeplňovaného čtyřválce určí regulace.

CLA 45 AMG Racing Series může být na přání dodáno jako předokolka i čtyřkolka, o přenos síly na poháněná kola se stará sedmistupňová dvouspojková převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT. Karoserie je kompletně vyrobená z karbonu, interiér samozřejmě nepostrádá nutné prvky výbavy jako závodní sedadla či zádržné a bezpečnostní systémy.

Verze 250 Sport navazuje na hatchback A 250 Sport, což znamená, že pod kapotou můžeme očekávat přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu dva litry. Ten bude mít (s největší pravděpodobností) výkon 155 kW a nejvyšší točivý moment 350 N.m. Ty k předním kolům poputují skrze dvouspojkový automat 7G-DCT.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Magister
Myšlenka
Magister
| 5. 9. 2013
Takové se v Americe nebo severských státech (Finsko) jezdí. A podle mě tady ty malé AMG jako A k tomu povedou i v Německu a jinde...
Avatar - PTS
Myšlenka
PTS
| 5. 9. 2013
Už vás někoho taky napadla myšlenka, že by nějaký závody jezdily jen čistě sériový auta s polepy? >:D Prostě něco, co si může každej koupit a denně s tím jezdit.
Avatar - CHerokee
Hmmm
CHerokee
| 4. 9. 2013
Krasavci oba. Já bych ale zvolil A 45 AMG...