Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes EQS láká na nový infotainment, MBUX Hyperscreen má i umělou inteligenci

Ondřej Mára Ondřej Mára 22. 12. 2020 • 09:56
16
1
Zobrazit náhledy (16)
Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS Mercedes-Benz EQS

Premiéra nového infotainmentu pro elektrický prémiový sedan EQS je naplánována na první týden nového roku.

Prémiový elektrický sedan Mercedes-Benz EQS bude prvním vozem, který dostane novou generaci infotainmentu s označením MBUX Hyperscreen. Nový systém, jehož premiéra byla naplánována na 7. ledna během digitální konference CES, přitom slibuje umělou inteligenci, která by měla usnadnit ovládání infotainmentu, ventilace i funkcí vozidla.

Jak už název napovídá, obrazovka systému Hyperscreen by měla být opravdu velká. Podle dostupných informací by měla mít prohnutý tvar a táhnout by se měla přes celou palubní desku. I spolujezdci se tak mohou těšit na snadný přístup. Automobilka navíc dodává, že celý digitální zážitek bude emotivní, intuitivní a snadný.

Ostatně automobilka Mercedes-Benz patří k průkopníkům moderních infotainmentů, jejichž obrazovka navazuje na displej přístrojového štítu řidiče. Tuto koncepci následně rozvinuly další automobilky, které postupně natahují obrazovky přes celou palubní desku. Nejdál se pak v současnosti dostala nejspíš automobilka Honda s modelem 3, který nabízí speciální obrazovky i před spolujezdcem.

video

Mercedes by však měl místo vedle sebe poskládaných obrazovek nabídnout jednolitý displej. Jenže zatímco systém MBUX Hyperscreen čeká premiéra již v lednu, nový Mercedes-Benz EQS se nám zřejmě představí až v pozdějším období příštího roku. Samotná prezentace nového infotainmentu by však mohla přispět k bližšímu poznání jeho připravovaného interiéru.

O technice zatím mnoho nevíme, podle některých dřívějších vyjádření by však Mercedes-Benz EQS měl nabídnout revoluci mezi elektrickými sedany. Mluví se o čistě elektrickém dojezdu okolo 700 kilometrů (dle WLTP) a také o výkonnější verzi AMG, která by měla nabídnout i působivé jízdní vlastnosti.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud