Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes postupně navýší podíl v Aston Martin až na pětinu

ČTK ČTK 29. 10. 2020 • 01:43
10
Zobrazit náhledy (10)
Aston Martin Valhalla Aston Martin Valhalla Prototype Aston Martin Valhalla Prototype Aston Martin Valhalla Prototype Aston Martin Valhalla Prototype

Automobilka Mercedes-Benz ze skupiny Daimler zvýší postupně svůj podíl v britském výrobci luxusních aut Aston Martin do roku 2023 až na 20 procent.

Stane se tak jedním z největších akcionářů churavějící britské automobilky, uvedla agentura Reuters.

Automobilka Aston Martin byla založena před více než 100 lety a její auta proslavil mimo jiné fiktivní tajný agent James Bond. Od vstupu na burzu před dvěma lety však zažívá obtížné časy a letos její akcie ztratily dvě třetiny hodnoty. Letos v květnu se novým šéfem firmy stal Tobias Moers, bývalý šéf značky AMG ze skupiny Mercedes-Benz.

video

V současnosti vlastní Mercedes-Benz v britské automobilce podíl 2,6 procenta. Jeho navýšení se má uskutečnit v několika fázích v rámci širšího úpisu nových akcií. Hodnota akcií pro německou skupinu by měla být maximálně 286 milionů liber (8,6 miliardy Kč), uvedl Aston Martin.

Součástí navýšení podílu je také dohoda o prohloubení strategické spolupráce. Aston Martin tak získá napojení na důležité technologie Mercedesu, včetně technologií pro elektrická a hybridní auta. Obě automobilky spolupracují od roku 2013, kdy Mercedes získal podíl v Aston Martin.

Aston Martin se ve třetím čtvrtletí propadl do ztráty 29 milionů liber ve srovnání s loňským ziskem 43 milionů liber. Výnosy se snížily o téměř polovinu na 124 milionu liber.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud