Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Metrostav chce převzít odpovědnost za Blanku, návrh poslal Krnáčové

Jan Mička Jan Mička 17. 3. 2015 • 13:21
4
Stavební společnost Metrostav odeslal nabídku přímo primátorce Adrianě Krnáčové. Pokud se obě strany domluví. Na starost by měla celou koordinaci stavby.

Stavební společnost Metrostav, která se v posledních týdnech k situaci kolem tunelu Blanka moc nevyjadřovala, se rozhodla ke vstřícnému gestu – pražské radnici poslala nabídku o převzetí plné zodpovědnosti za dokončení komplexu. Informaci uvedl server iDnes.cz.

Pokud se obě strany dohodnou, což zjistíme v příštích několika dnech, neměl by Metrostav na starost pouze stavební část, ale dohlížel by také na společnost ČKD Praha DIZ, která se stará o instalaci technologické části.

Zároveň by bylo jeho povinností dokončení tunelu koordinovat. Podle mluvčího Metrostavu Františka Poláka prý v tuto chvíli nejde o peníze, ale snahu pomoci městu ze zapeklité situace.

„Vadí nám bezvýchodnost situace, kdy nikdo nemá vůli to dokončit. S tím jsme se ještě nikdy nesetkali. Určité hádky a spory jsou běžné, ale jak stavba finišuje, většinou na spory všichni zapomenou a snaží se to dotáhnout do konce,“ sdělil Polák serveru iDnes.cz.

Snahu o pomoc kvitujeme, po „vyčkávací“ taktice lze však tah Metrostavu pochopit jako příležitost ukázat se v nejlepším světle nehledě na dosavadní skutečnosti. První reakce města a ČKD Praha DIZ by měly být známy v příštích hodinách.

Související články

Témata
17. 3. 2015 13:52
Re: Katzland
Tohle jsou horší reakce jak na idnes a novinkách.. fakt nevim, proč tady..
17. 3. 2015 13:34
Re: Katzland
Ty role celkem chápu:
- Bém .............................30%
- Metrostav .....................50%
- Skuteční dodavatelé.....20%.
:no:
17. 3. 2015 12:48
Re: Katzland
Tak si alespoň někde přečti, jak jsou teď rozdělené role, než začneš plácat
17. 3. 2015 12:11
Katzland
To je hroznej kocourkov, hlavní dodavatel tedy převezme odpovědnost za svojí dodávku, jak bohulibé rozhodnutí, ten metrostav je svatá firma. 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku