Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mille Miglia 2011: Velká fotogalerie + video

Diskuze (25)
O uplynulém víkendu se jel další ročník slavného závodu Mille Miglia. Podívejte se, jak to na italských silnicích vypadalo.

Mille Miglia (italsky tisíc mil) patří k nejvěhlasnějším automobilovým závodům. Původně se jezdilo v letech 1927 až 1957, kdy byl závod po dvou smrtelných nehodách oficiálně zakázán.

Tradice ale neskončila – v letech 1958 až 1961 se Mille Miglia jezdila jako rallye vyjížďka při dodržování legálních rychlostí. Od roku 1977 je pak závod určen pro historická vozidla vyrobená do roku 1957. Akce s plným názvem Mille Miglia Storica tak skládá poctu klasickým automobilovým závodům.

Do dějin vstoupil výkon Stirlinga Mosse z roku 1955. S Mercedesem 300 SLR (startovní číslo 722) potřeboval k ujetí 1597 km rekordní čas 10 hodin a 7 minut. Vzpomínkou na tehdejší účast Mosse byly Mercedes-Benz SLR 722 Edition (150 kusů) a Mercedes-Benz SLR 722 GTR (21 kusů).

Slavných vítězů je ale víc: Alberto Ascari, Tazio Nuvolari nebo Rudolf Caracciola.

Letošní ročník se jel na trase Brescia-Řím-Brescia. Zvítězila posádka Nouzi-Biacca s vozem Aston Martin Le Mans z roku 1933.

Závod nedokončil loňský vítěz Giuliano Canè, který má za sebou již deset triumfů. Mezi zhruba třemi stovkami účastníků se objevilo i několik celosvětově známých osobností, například herec Rowan Atkinson.

http://www.youtube.com/user/carshowclassic#p/u/2/PbhCrA9n7gY

Diskuze (25)
18. 5. 2011 07:41
Re: AUTÍČKA
jasně, brouk na MM, proč ne. Příště bych tam vyrazil se Škodou Spartak a třeba starým Wartburgem >:D
Avatar - Parda71 (BMWfans)
17. 5. 2011 23:17
Re: krása
Tak ta Alfa 8C nemá chybu!!! Ten aerodynamický zadek s jedním trojným světlem je prostě dokonalý. Díky za super tip/typ!
To sice nevím jak se chovají čeští machýrci, ale veteránské soutěže určitě jsou o něčem jiném, takové víc uvolněnější s domácí atmosférou. Zkrátka jako jedna velká rodina postižena virem lásky ke starým vozům. Já jsem už taky trochu zasažen.
17. 5. 2011 22:35
Re: AUTÍČKA
Ani raději v tvém zájmu nechci psát, co si v té své kapse proháníš... ;-) Devětsetjedenáctka to nebude určitě... >:-[]

P.S. [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] Propadni se hanbou, pózére ;-)
17. 5. 2011 21:30
Re: AUTÍČKA
VW Brouk se mezi těmi Ferrari, Porsche, Mercedesy a spol. vyjímá opravdu luxusně. Asi jako Woody Allen ve společné sprše s týmem amerického fotbalu..... 8-s

VW se klasické Mille Miglia nejspíš nikdy nezůčastnil, takže jako značka tam nemá vůbec co pohledávat..... A jet to s Golfem GTI první série by mohlo napadnou opravdu jen duševně chorého člověka ;-)
17. 5. 2011 19:59
AUTÍČKA
Všechno tohle začíná u tebe v... kapse. Co si tam honíš? Jednu otlučenou devětsetjedenáctku od matchboxu? Nebo snad toho svého megána? Pokud tam máš tu devětsetjedenáctku, jsi zde na správné adrese. Není vůbec důležité, jestli se účastníš jako divák, jezdec či kapsový kovboj, zde na diskuzi je důležité, jak to všechno vnímáš, jak to cítíš a jak to... žiješ.

Možná má pro tebe větší grády tatínkův fluence na plechovejch čtrnáctkách. Jo, nic proti, svět aut umí být i neskutečně krutý, avšak ten svět umí i to nebe, umí i ten... ráj.

No a nyní jsi v tom ráji, jen pohleď, výkvět světové sportovní legendární ikonozní produkce. A nejen té sportovní, vždyť brouk, Volkswagen brouk, je tam vlastně mezi svými. Jak by ne, když se za ním krčí třipětšestka... On i ten GOLF GTI I tam určitě někde čeká na svůj čas...

Tak nezapomeň, však znáš tu známou pravdu, že u pumpy jsme si všichni rovni, pravda ovšem je, že někteří mají přednost jaksi z nebeského dobrodinní. To jsou ti praví jezdci, ať už sedlají legendárního racka od Mercedesu nebo broučka od Volkswagenu.

Konečně, čti článek a hlavně odezírej fotografie. Kde jinde by ses chtěl něco dozvědět o kráse, o stylu, o kotvě, o srdci, o lásce a o... sobě.

Dnes velmi upřímně - BRAVO :yes: