Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ministr dopravy Ťok končí! Se svou prací je však spokojen

ČTK ČTK 8. 4. 2019 • 19:46
46

Ministr řekl, že se necítí unaven prací, ale útoky, které na něho byly vedeny.

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se rozhodl odejít z vlády.  Oznámil to novinářům při příchodu na jednání kabinetu, serveru Novinky.cz předtím řekl, že se na odchodu už dříve dohodl s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ještě nedávno přitom Ťok tvrdil, že zprávy o jeho odvolání jsou aprílový žert.

Babiš bude o změnách ve vládě jednat ve středu s prezidentem Milošem Zemanem. Ťok je nejdéle sloužící ministr dopravy, v úřadu je od roku 2014. Dlouhodobě čelil kritice kvůli tempu stavby dálnic nebo kvůli tendru na provozovatele mýtného systému. Jeho nástupce ve funkci zatím není znám, končící ministr ho sám navrhovat nebude.

Ťok řekl, že se do budoucna nechce věnovat politice, ještě si ale rozmyslí, zda složí i poslanecký mandát.

Uvedl, že chtěl opustit kabinet už v lednu, Babiš to ale tehdy nepřijal. Nyní nechává aranžmá svého odchodu na premiérovi, který bude jednat se Zemanem ve středu od 13:00 na Pražském hradě. Členy vlády podle ústavy jmenuje a odvolává prezident na návrh premiéra.

Ministr řekl, že se necítí unaven prací, ale útoky, které na něho byly vedeny. "Myslím si, že zrovna firmě Kapsch se hodilo, aby ministr byl slabý, aby dělal to, co je v zájmu této firmy," řekl Ťok. Firma Kapsch provozuje v Česku mýtný systém, neuspěla ale v tendru na jeho provozování na dalších deset let.

Se svou prací na ministerstvu je Ťok spokojen. "Mýto je vysoutěženo, tam jsem udělal svoji práci. Neutekl jsem z boje, vybojoval jsem nejdůležitější boj," řekl. Za další úspěch označil, že se začaly stavět dálnice. Za hlavní úkol pro svého nástupce označil pokračování ve stavbách a jejich rychlejší přípravu.

Opozice Ťoka kritizovala, podle ní resort nezvládal. Ministr dnes uvedl, že kritika byla v mnoha ohledech nedůvodná, za chybu zpětně označil, že měl být obezřetnější v tom, co sliboval. Jako příklad uvedl, neúspěch při ohlášeném rychlém odstranění billboardů z okolí dálnic.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Hammunasakra
10. 4. 2019 08:14
Re: Věřim že on je spokojen
Ty si fakt splachovací hajzlík = o to z čeho se trochu trapně snažíš vykroutit nejde žejo? No snad ti udělalo dobře cos napsal = a vidíš se jako.. VELKEJ a NEOMEZENEJ Že to tak je vypovídá = počet použitejch smajlíků ;-)
Avatar - Ozzman
9. 4. 2019 23:31
Re: Věřim že on je spokojen
A to tě jako urazilo, že jsi neteta je urážka tvého příbuzenstva... ? :D :D :D ? :D :D :D Jezisi ty si fakt ale přehnanej, teď se chováš fakt jako ženská co má krámy :D :D :D Jako chápu, kdybych napsal, že neteta je kráva, ale tohle? :D No nic, jdu se stydět :D Ale nevím, jestli se udržím nesmát tvé malosti a omezenosti :D :D
Avatar - Hammunasakra
9. 4. 2019 23:14
Re: Věřim že on je spokojen
Oceň úroveň kam spadlo AZC a klikni si na komerční článek ČESKÉ PANIČKY SI MLSNĚ POCHUTNÁVAJÍ NA CIZÍCH MUŽÍCH = odkazy se neotvírají v novém okně a odkazy stále nefungují Aneb = od 1. dne na NIC ani nesáhli Prostě nasadili nesrovnatelně horší verzi a ani ji nevyzkoušeli = ani s ni od nasazení nic neudělali Co to machi(avelli) hraje nevím = že měl už v první chvíli asi pravdu Karel = vím Co proč převádíš ty = netuším
Avatar - Hammunasakra
9. 4. 2019 23:04
Re: Věřim že on je spokojen
Proč lžeš? Debilní urážky že já sem neteta a pohoršil (a) sem si s autem a další cinty = sou Made in OZZMAN Nestyď se za svý žvásty = sou tvoje Za svý otočení potom co ses potkal s machi(avelli)m v týhle diskuzi = tam se STYĎ
Avatar - Ozzman
9. 4. 2019 22:41
Re: Věřim že on je spokojen
Ano...ale je to oboustranné.. na to nesmíš zapomínat ;) A do tetičky se ti naváželi jiní.. to si trochu popletl, jako obvykle . A po smíru jsi to obnovil ty, v sobotu a v pondělí...;)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku