Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Modernizovaná Škoda Superb za rohem. Odhaluje nové LED světlomety

David Bureš David Bureš 14. 5. 2019
17
24
Zobrazit náhledy (17)
Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb

Jestliže dosud byl Superb nabízen maximálně s bi-xenony, v rámci letošního faceliftu se dočká full-LED Matrix světel.

Škoda se připravuje na odhalení modernizovaného modelu Superb, k čemuž dojde již ve čtvrtek 23. května. Jak je u mladoboleslavské automobilky dobrým zvykem, ještě před premiérou auto postupně odhaluje. Po zveřejněné skice naznačující designérské změny výrobce odhaluje nová světla inovovaného Superbu.

Jednou z důležitých novinek modernizovaného Superbu budou totiž full-LED Matrix světlomety, které nahradí stávající adaptivní bi-xenonové svítilny. Ve voze značky Škoda se tato inovativní technika umožňující upravit světelný paprsek pro různé jízdní situace zhasínáním a rozsvěcením jednotlivých segmentů objeví vůbec poprvé.

720p360p1080p

Zveřejněná skica pak odhaluje strukturu full-LED-matrixových světlometů. Systém se skládá z diodového modulu pro potkávací a dálkové světlo a rovněž také ze tří dalších diodových komor pro dálkové světlo, kryt světlometu nese nápis „Škoda Crystal Lighting“. Úzká LED-lišta slouží zároveň jako směrové světlo, světlo pro denní svícení a poziční světlo. Nad světelnou lištou jsou umístěny jemné LED jehlice, které jsou součástí nové animované funkce Coming/Leaving Home. Při odemčení vozidla a jeho zamčení tato funkce automaticky zapíná a vypíná jednotlivé prvky předního a zadního osvětlení vozu podle dané choreografie. Jak to všechno vypadá, ukazuje přiložené video.

Kromě nových světlometů se inovovaný Superb dočká také nově navržených mlhových světel a jiných koncových světel, která budou rovněž full-LED. Budou nově disponovat tzv. dynamickými směrovými světly, která se po zapnutí dynamicky rozsvěcují zevnitř směrem ven. Funkce zajišťuje lepší viditelnost pro další účastníky silničního provozu a tím i vyšší bezpečnost.

360p720p1080p

Vedle full-LED světlometů se inovovaný Superb dočká další důležité novinky, kterou bude plug-in hybridní provedení. Jeho technika bude podle všeho převzata z Volkswagenu Passat GTE, což by znamenalo kombinaci 1.4 TSI s elektromotorem.

Více se dozvíme nejpozději ve čtvrtek 23. Května, kdy se modernizovaný Superb představí v Bratislavě, a to v rámci právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. Po jeho boku se představí také elektrická Škoda eCitigo iV.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Re: tech lift
| 15. 5. 2019
No .. ta blbost na okrajích předních světel ... takový ten trojúhelník dolů .. to si mohli ve FL odpustit.
Re: Re: Re: Re: Najviac LEDky
| 15. 5. 2019
Podle mě je Karoq hezčí než Kodiaq pokud je srovnáváme ve stejných výbavových stupních. Kodiaq RS už je možná hezčí než základní Karoq .. (viděl jsem třeba celočerný Kodiaq RS s RS koly, ale v červené .. to bylo něco)
Re: Re: Re: Najviac LEDky
| 15. 5. 2019
Já jel s kodiaqem s DCC .. podvozek dobrý, ale mezi jednotlivými módy není zas tak velký rozdíl.
Avatar - CICERO
Re: tech lift
| 14. 5. 2019
Holt v SORRYJAKOVU ani v číně si to nemysleli...
Avatar - rokyta.p
tech lift
| 14. 5. 2019
Ono do Superbu 3 bych vzhledově vůbec nevrtal. Vylepšení by se měla za mě odehrát uvnitř. Konkrétně na podvozku, v interiéru a pod kapotou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku