Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mustang slaví velké jubileum. Čím je tento zdánlivě obyčejný kousek speciální?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 8. 2018 • 23:14
37
1
Zobrazit náhledy (37)
Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang
Deset milionů. Přesně tolik Fordů Mustang již opustilo výrobní linky automobilky v Michiganu. A taková příležitost si žádá jeden speciální kousek, který to však na sobě nenechává nikterak znát.

Dnes již kultovní model Ford Mustang se začal v Michiganu vyrábět v březnu 1964 a za tu dobu bylo stvořeno šest generací. A protože se Modrý ovál rozhodl prodávat vůz po celém světě, udělal z něj nejprodávanější sporťák světa a doslova ikonu automobilismu.

Mustang s pořadovým číslem 10.000.000 si tak žádal nějakou specialitku. Ford na to šel elegantně, že jde o jubilejní kousek byste na první pohled vůbec nepoznali. Je to kabriolet s pětilitrovým osmiválcem s nenápadným bílým lakem. Jenže nejde o ledajakou bílou, toto je tzv. Wimbledon White, tedy stejný odstín, který dostal i první předprodukční Mustang kabriolet, jaký byl kdy vytvořen.

V příštích dnech se michiganská továrna dočká slavnostního ceremoniálu, jistě dojde na focení s jubilejním výrobkem a dost možná i zmiňovaným historickým klenotem.

Fotografie „kulatého“ Mustangu uveřejnil na Instagramu fotograf automobilky Evan J. Smith a k jednomu ze snímků přidal hashtag #notforsale, z čehož lze snadno usoudit, že tento exemplář zůstane minimálně nějaký čas pod křídly Modrého oválu. Nabízí se třeba světová tour s desítky let starším sourozencem a posléze nějaká hodně zajímavá aukce. Nechme se překvapit!

Témata
Avatar - Dinar
9. 8. 2018 10:17
To je spíše
"kredenc white", v šedesátkách možná dobrý, každopádně aktuálnímu mustangu extrémně nesluší.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud