Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Muž byl líný udělat si autoškolu, tak si řidičák vyrobil sám. Je z toho hit internetu

Martin Tolar Martin Tolar 3. 4. 2019 • 05:38
7
Zobrazit náhledy (7)
Doma vyrobený řidičský průkaz Doma vyrobený řidičský průkaz

Máte problémy se získáním skutečného řidičáku? Tenhle chlapík je řešil tak, že si oprávnění vyrobil. A hodně drzým a vtipným způsobem.

Obyčejně o dění na čínských silnicích moc nepíšeme, ale příběh z města Liou-čou si pozornost zaslouží. Hitem je hlavně díky mimořádně špatnému padělku řidičského průkazu.

Jistě, padělky jakéhokoliv dokumentu nejsou až tak výjimečné, ale tento čínský případ se stejně trochu vymyká. Pan Tang si totiž svůj řidičák sám nakreslil a policistům, kteří jej zastavili, řekl, že doufal, že si oprávnění nikdo nebude prohlížet zblízka. No, byla to dost naivní myšlenka.

Pokud vás zajímá motivace motorkáře, tak prý byl "jen líný zařídit si skutečný řidičák". Učení ho nebaví a představa, že ztrácí čas nějakým testem, mu přišla hloupá. Vystačil si tedy s nákupem obalu na řidičák a papír dovnitř si namaloval sám. Budiž mu ke cti, že do něj umístil skutečnou fotografii a pravdivě vyplnil všechny své nacionálie. Policii to ale pochopitelně nestačilo.

"Nečekal jsem, že dopravní policie to bude brát tak vážně," sdělil policitům, kteří jej zastavili. Ten, který kontroloval řidičák, zůstal v šoku. Něco takového za mnohaletou službu ještě nezažil.

"Padělateli" následně byla zabavena motorka a druhý den se musel dostavit na nejbližší inspektorát, kde vyfasoval pokutu.

Snad si z něj nevezmou příklad další účastnící provozu. I když, copak jste také párkrát nepotkali někoho, kdo řídil, jako kdyby budovu autoškoly nikdy neviděl?

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku