Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na kolik vyjde vlastnictví Fordu GT? Majitel se podělil o náklady za 14 let

Martin Tolar Martin Tolar 1. 4. 2019 • 06:25
38
Zobrazit náhledy (38)
Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT Ford GT

Že je vlastnictví supersportu nákladné, je známá věc. Ale co když je ten supersport poněkud "lidový"?

Mezi takové vozy patří i minulá generace Fordu GT. A protože si před šesti měsíci jeden kus pořídil i americký novinář Doug DeMuro, který má k němu kompletní dokumentaci od prvního majitele, můžeme se podívat, kolik takový život s Fordem GT stojí.

První vlastník si totiž po zhruba 14 let poznamenával náklady spojené s provozem, aby měl jasnou představu, kolik ho auto stálo. 

Díky všem účtům a znalosti data prvního prodeje pak DeMuro provedl jednoduchý výpočet a zjistil, že auto měsíčně vyšlo na 113 dolarů, tedy necelých 2500 korun. Za celou dobu GT prvního majitele stálo 16.500 dolarů, což je po započtení inflace 18.500 dolarů. Podle aktuálního kurzu to dělá půl milionu korun.

Do sumy nezapočítal DeMuro akorát pojistku, která v přepočtu vycházela na 46 až 70 tisíc korun.

Na supersport s motorem uprostřed to tedy nejsou nijak závratná čísla, ale Ford GT byl také takový "dělnický" supersport. Maximum dílů se tehdy používalo z existujících modelů, aby byly náklady na výrobu i provoz co nejnižší. Svoje dělá i to, že se bavíme o americkém vlastníkovi amerického vozu. 

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku