Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je Ferrari samotného Michaela Schumachera s prvky, které jinde nedostanete

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 7. 2018 • 23:38
5
V garáži sedminásobného šampiona formule 1 bychom našli několik lákavých automobilových kousků. Jeden z nich nyní může být váš.

Když se vysloví jméno Michaela Schumachera, drtivá většina fanoušků si okamžitě vybaví Ferrari. Německý závodník ale nereprezentoval Maranello jen na světových okruzích, mnoho aut s koníkem v logu i vlastnil. Jedním z nich je i model Enzo Ferrari, který míří do prodeje.

Jak už to tak u vzácných aut slavných osobností bývá, vůz má minimální nájezd, konkrétně počítadlo ukazuje 8363 kilometrů. Už fakt, že Ferrari vyrobilo jen 399 kusů, dělá z vozu sběratelsky hodnotný kousek. Schumacher však jeho cenu posunul ještě dál několika individuálními prvky.

Uvnitř tak naleznete kupříkladu elektrická okna či vyspělý audiosystém Bose. Další zajímavostí jsou červené brzdové třmeny, titanová kola či loga Michaela Schumachera na dveřích a sedačkách. Na spodní části kapoty pak nalezneme podpisy nejvyšších představitelů Ferrari i tehdejších soupeřů Schumiho z šampionátu formule 1.

Není to přitom poprvé, co dostáváte příležitost automobil slavného závodníka koupit. Prvně se ten samý kus objevil na prodej již v roce 2013 společně s modelem FXX taktéž ze Schumacherovy sbírky. Tehdy rodina žádala jeden milion dolarů, nyní však lze předpokládat, že cena bude ještě o něco vyšší.

Michael Schumacher ukončil kariéru ve formuli 1 v roce 2006 právě s Ferrari, později se ale ještě vrátil na krátkou štaci s Mercedesem. Na své úspěchy z let předchozích navázal jedním umístěním na stupních vítězů a v roce 2012 se s šampionátem rozloučil definitivně. Závěrem roku 2013 nešťastně havaroval na lyžích a došlo k vážnému poranění hlavy. Od té doby jsou informace o německém závodníkovi kusé a nikdo vlastně neví, jak na tom je. A když před lety někdo prohlásil, že Schumi po nehodě konečně může chodit, rodina jej zažalovala…

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud