Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je podivné BMW M5 od Hamannu, prý jediné takové na světě. Jak se vám líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 8. 2021 • 06:59
12
4
Zobrazit náhledy (12)
Hamann BMW M5 Hamann BMW M5 Hamann BMW M5 Hamann BMW M5 Hamann BMW M5 Hamann BMW M5 Hamann BMW M5

Přemýšlíte o BMW M5 minulé generace, ale to sériové vám z nějakého důvodu připadá obyčejné?

Pak by vás mohla zaujmout M5 z roku 2013, kterou jsme našli na prodej na britské verzi portálu ebay. Jde totiž o ostrou F10, která prošla rukama úpravců z německé společnosti Hamann. Výsledek jejich snažení je - řekněme - pozoruhodný.

Může za to zejména zvláštní bodykit, který poměrně výrazně změnil vzhled rychlého sedanu. Jen si nejsme jisti, jestli tím správným způsobem. Bodykit zahrnuje přepracované přední partie s novým nárazníkem, novou kapotu, nápadné nástavce blatníků, nějaké ty spoilery nebo zadní difuzor.

Velký vliv na konečnou podobu má také matný lak a zapomenout nesmíme na kovaná kola. Prodejce každopádně tvrdí, že bodykit stál 48 tisíc liber, což je podle současného kurzu asi 1,34 milionu korun.

Uvnitř pak zaujme bohaté čalounění modrou barvou. Ve výbavě se objevuje audio systém Bang & Olufsen se 16 reproduktory.

Svérázně upravené BMW M5 však nenabízí jen poněkud kontroverzní design, ale také vyšší výkon. Dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru podle prodejce nabízí nějakých 800 koní, což je o hodně víc než 560 v případě sériového sedanu.

Kombinace všech úprav údajně z toho bavoráku dělá jediný takový exemplář na světě. Prodejce navíc tvrdí, že všechny modifikace spolkly asi 100 tisíc liber, tedy podle aktuálního kurzu zhruba 3 miliony korun. Nyní je vůz k mání za 39.999 liber, což je v přepočtu asi 1,2 milionu korun. 

Související články

Témata
27. 8. 2021 06:28
BMW
Tak mě se to BMW teda nelíbí a to je co říct. Líbí se mi skoro všechny modely, ale je pravda, že ta nová auta už nestojí za nic. Nejlepší je podle mě stará dobrá X5. Tam už mě nemůže nic překvapit. Obzvlášť od té doby, co jsem si do ni nechal nahrát češtinu u https://www.autacesky.cz/ , takže přesně hned vím, co auto potřebuje.
Avatar - 3_diamanty
24. 8. 2021 10:41
citam
ze bawo od hamunu :D
Avatar - Dinar
24. 8. 2021 08:09
Re: To, že je jediné na světě, ....
Guggenheim je jen pro výtvarné umění, tyhle kreace patří do MoMA. ;-)
23. 8. 2021 21:08
To, že je jediné na světě, ....
..... je jen a jen dobře. S takovou krásou je třeba zacházet jako s šafránem. Rovnou s ním do Guggenheimova musea v New Yorku.

(Je to půl dne, co jsem jako absurditu uváděl dvě televize v M verzi. No a večer je to tady.)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud