Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je první vyrobený nový Stratos. Co říkáte na cenu?

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Nesháníte zrovna nějaké velice exkluzivní sportovní auto? Jestli ano, možná bychom měli jeden tip.

Na prodej je totiž New Stratos, tedy "nový Stratos", projekt, který se zrodil díky německému miliardáři Michaelu Stoschekovi a italské karosárně Manifattura Automobili Torino (MAT). První z plánované série 25 exemplářů byl dokončen v roce 2019.

A právě tento kousek aktuálně nabízí k prodeji společnost Selected Car Investment. Cena je samozřejmě mimořádně vysoká, unikátní stroj je k mání za 1.062.500 eur, tedy v přepočtu za zhruba 25,2 milionu korun. Pro zajímavost, v únoru 2020 stejný vůz prošel aukcí společností Bonhams, vydražen byl za 690.000 eur, což je podle současného kurzu asi 16,4 milionu korun.

Video se připravuje ...

První vyrobený nový Stratos využívá techniku Ferrari F430 Scuderia z roku 2009, které mělo v době zahájení přestavby najeto přibližně 30.000 kilometrů. Všechny komponenty, které z něj posloužily pro stavbu, ale byly důkladně zkontrolovány a repasovány nebo nahrazeny novými.

O pohon se stará uprostřed uložený atmosféricky plněný vidlicový osmiválec o objemu 4308 kubických centimetrů, spojený s robotizovanou šestistupňovou převodovkou s pádly pod volantem pro ruční řazení. Informace o výkonu se liší: inzerát zmiňuje 375 kW, zatímco aukční síň Bonhams psala o 403 kW. Točivý moment by měl dosahovat 519 Nm, akceleraci z klidu na stovku 1247 kg vážící sporťák zvládne údajně za 3,3 sekundy a rozjede se až na 320 km/h.

Kus na prodej se dále chlubí slavnou livrejí v barvách letecké společnosti Alitalia a poměrně minimalistickým interiérem. Vůz od přestavby dosud najezdil jen zhruba čtyři tisíce kilometrů.

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Doporučujeme

14. 2. 2023 15:46
Za milión?
A ja, že na nej jazdil Sandro Munari ;-)
A ono je to akási replika