Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je Škoda Felicia Pickup s šestiválcem. Pod kapotou ukrývá motor VR6

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 2. 2023 • 15:13
13
Zobrazit náhledy (13)
Škoda Felicia Pickup Škoda Felicia Pickup Škoda Felicia Pickup Škoda Felicia Pickup Škoda Felicia Pickup Škoda Felicia Pickup Škoda Felicia Pickup Škoda Felicia Pickup

Od novodobé Škody Felicia byly odvozeny také užitkové verze. A jeden zajímavý pick-up je aktuálně na prodej...

Nabízená Škoda Felicia Pickup zaujme už na první pohled křiklavou zelenou metalízou, poměrně velkými koly a čtyřmi koncovkami výfuku. Za zmínku stojí také přední maska odpovídající standardní Felicii po faceliftu, který automobilka představila v únoru roku 1998.

Video se připravuje ...

Pick-up podle výrobce pochází z roku 1997 a tovární linku opustil s atmosféricky plněným vznětovým motorem o objemu 1,9 litru a výkonu 47 kW. Na korbě původně byla laminátová nástavba.

Nejpozoruhodnější změna oproti sériové podobě se však ukrývá pod kapotou. Diesel šel totiž ven a na jeho místo se nastěhoval zážehový šestiválec. A ne ledajaký. Úpravce zvolil jednotku VR6 zajímavé a neobvyklé konstrukce, kterou Volkswagen představil v roce 1991. Protože výrobce chtěl tento motor nabídnout také v kompaktních modelech, zvolil neobvyklé a "prostorově úsporné" uspořádání s velmi úzkým rozevřením řad válců 15 stupňů. Válce tak byly v bloku uspořádány "cik-cak". 

Motor VR6 se nejprve dostal pod kapoty modelů Passat a Corrado, brzy následovaly také typy Golf a Vento. Postupně se zajímavý šestiválec dočkal různých verzí a poháněl nejen vozy VW, ale také Audi, Seat, Porsche a dokonce i Škodu Superb nebo první generaci Fordu Galaxy. V současnosti motor VR6 najdeme ve Volkswagenech Atlas/Teramont a Talagon, využívá jej také Audi Q6.

Prodejce škodováckého pick-upu bohužel neuvádí, z jakého auta pochází jednotka použitá v této přestavbě, takže nemůžeme nabídnout ani jeho parametry. V inzerátu se alespoň dočteme o údajné renovaci celého vozu, lepších brzdách a omlazeném interiéru s koženým čalouněním. Dostupné fotografie naznačující stav vozu napovídají, že k úpravě došlo už před nějakou dobou.

Felicia Pickup s motorem VR6 je na prodej za 8.999 britských liber, což je v přepočtu asi 240 tisíc korun. Auto je tedy k mání ve Velké Británii, a má tak pravostranné řízení.

Doporučujeme

Témata