Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je úžasná Lancia Delta HF Integrale 16V, jedna ze sedmi vyrobených. Navíc nikdy nezávodila

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 6. 2019 • 21:59
2

Lancia Delta patří mezi nejslavnější auta světa rallye. Jednu unikátní teď můžete mít.

Jde o závodní verzi HF Integrale 16V, kterou automobilka představila na autosalonu v Ženevě roku 1989. A která také zvítězila hned při své premiéře na Rallye Sanremo téhož roku.

Jak už napovídá jméno, o pohon se stará šestnáctiventilový přeplňovaný dvoulitr. Výkon dosahuje 149 kW, maximální rychlost činí 220 km/h a akcelerace z klidu na stovku zabere 5,7 sekundy. Samozřejmostí je pohon všech kol.

video

Lancia podle dostupných informací postavila jen sedm exemplářů. A právě jeden z nich, dokonce údajně ten úplně první, se právě objevil na prodej.

Pozoruhodné na něm přitom je, že nikdy nezávodil. Jde totiž o auto, které absolvovalo novinářské akce a podobné události. I proto má být v dokonalém stavu.

Přesto se okolo nabízeného kousku objevují malé otazníky. Prodejce například tvrdí, že vůz má původní všechny panely karoserie i zbarvení. Jenže současně italská firma PubbliMais prohlašuje, že tato Delta byla v květnu roku 1989 poškozena při lehké nehodě a následně opravena.

Ať už je pravda jakákoli, na úžasnosti Lancie to prakticky nic nemění. A cena? Bohužel nevíme, prodejce ji sdělí jen vážným zájemcům. Jistě ale nebude nízká. Naznačuje to i nabídka výměny za moderní speciál LMP2.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud