Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na svatbu se šetrností k životnímu prostředí? Kupte si první limuzínu Tesly na světě!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 12. 2017
5
14
Není-li pro vás Model S dostatečně praktickým vozem, může vás zaujmout inzerát na serveru eBay. K mání je totiž první čistě elektrická limuzína Tesly.

Limuzína na základech Modelu S samozřejmě není výrobkem americké značky, jde o podomácku vytvořenou přestavbu. Ty se ve světě stávají stále populárnější, vzpomeňme nedávnou informaci o Modelu S, ze kterého si šikovný tvůrce postavil praktický kombík.

Nyní ale někdo posunul laťku ještě výš. Model S z roku 2015 totiž přestavěl na limuzínu, kterou prodejce tituluje jako první limuzínu Tesly na světě. Technika je jako nová, vždyť auto najezdilo pouhých 241 kilometrů. Není divu, že v útrobách nalezneme původní akumulátory s kapacitou 85 kWh.

Jelikož jde o dva roky staré provedení, přijíždí Model S 85 s výkonem 208 kW a dojezdem 407 kilometrů na jedno nabití. Standardně vůz váží 2085 kilogramů, ale nevíme, jak výrazně do hmotnosti promluvila ona přestavba.

Zajímavé je i to, že auto je aktuálně levnější než stál nový Model S 85. Zatímco ten startoval na 88.000 dolarech (1,9 milionu korun), nejvyšší příhoz za limuzínu aktuálně činí 80.400 dolarů, v přepočtu nějakých 1,74 milionu korun). Aukce však trvá až do pondělního rána a vzhledem ke stoupajícímu trendu (dražit se začalo v pondělí od jediného dolaru) se dá předpokládat, že cenu elektromobilu v sériovém stavu přeroste.

Projekt byl původně postaven pro reklamní účely a podle tvůrce je vůz z 90 % hotov. Poslední detaily si můžete dodělat sami, případně vám je za další poplatek dokončí aktuální vlastník. V inzerátu bohužel nejsou přiloženy fotky interiéru. Máte-li zájem, s příhozem neváhejte, aukce končí v pondělí.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Warrual
Titulek
| 22. 12. 2017
Proč jste si nadpis nepřečetli a neopravili hned?
Avatar - Ada je zase tady
Chcípající kobyla
| 22. 12. 2017
kolem sebe kope ;-\
Avatar - fostek
Bijec
| 22. 12. 2017
No, mě to taky nic netrhá. Kdyby to náhodou dal, koupím klidně Roadster. Ale muselo by se hodně změnit.
Avatar - fostek
Se šetrností k životnímu prostředí?
| 22. 12. 2017
OK :-)
Souhlasím kromě věty redakci a VW.
Redakce tohoto serveru do nás denně pere lelktronářez, který nemá obdoby. Znám skeptičtější autoweby.
Bijec
| 22. 12. 2017
Ale já tyto výhrady chápu. Možná, že se mu to nakonec šeredně nevyplatí a v tomto oboru zkrachuje. Jenom se mi zdají ty emoce zbytečně vyhrocené. Má jinou startovní čáru než velké zavedené automobilky. Zálohy jsou placeny dobrovolně a jistě ne od chudáků, které zdržení finančně položí. Nechal bych mu prostor a čas ať se ukáže. Minimálně prošlapává cestičku dalším.
Hlavně je jasné, že příspěvky na foru auto cz mu žíly netrhají.
>:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku