Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nádherný restomod Ford Bronco ukrývá V8 z Mustangu, má 400 koní a spoustu stylu

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Kdo netouží po zcela nové generaci, může sáhnout například po tomhle parádním restomodu.

Ford Bronco je jednou z ikon amerického automobilového průmyslu, na svůj návrat na výsluní však musel čekat několik desetiletí. Kdo ale čekat nechtěl, mohl již v minulosti sáhnout po některém z restomodů, které kombinují legendární tvary s moderní technikou.

Několik úchvatných restomodů modelu Bronco přitom postavila i společnost Legacy Speed and Body, která si vždy dává záležet na každém detailu. To potvrzuje i tenhle kousek, který se objeví v dražbě Mecum. Stačí se podívat na zrenovovanou karoserii v elegantním bílém laku Diamond White s chromovanými nárazníky, výrazným moderním LED osvětlením a decentními plaketkami.

Video se připravuje ...

Už na první pohled jsou také dobře patrné úpravy podvozku, který je zvýšen o 3,5 palce (cca 8,9 cm). Vpředu je přestavěná náprava Dana 30, vzadu uzavíratelný diferenciál Detroit a přestavbou prošla i rozvodovka Dana 20. Vůz dostal nové poloosy High Pinion, kotoučové brzdy a podběhy vyplňují 17“ kola obutá do 33 AT-pneumatik BFGoodrich.

Bronco se tedy v terénu neztratí, současně mu ale nebude chybět ani pořádný výkon na silnici. Pod kapotou je totiž ukrytý moderní 5,0litrový vidlicový osmiválec Ford Coyote, kombinovaný s manuální šestistupňovou převodovkou, který nabízí výkon okolo 400 koní. Ručně vyráběný výfuk pak jistě zajistí skvělý zvuk.

Video se připravuje ...

Zajímavou proměnou prošla také kabina, kombinující bílé lakování s modrým koženým čalouněním sedadel, palubní desky, středové konzole a výplně dveří. Nový je také dřevěný tříramenný volant, zatímco zbytek kabiny byl elegantně repasován nebo decentně modernizován.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, tenhle parádní restomod bude dražen společností Mecum během aukce Indy 2023. Budoucí majitel přitom získá téměř nový vůz, neboť na tachometru svítí nájezd pouze 248 kilometrů.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme