Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nakonec všechno dobré? Výroba prý bude letos rekordní

ČTK ČTK 12. 12. 2018 • 11:48
95
3
Zobrazit náhledy (95)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Tuzemské automobilky letos vyrobí přes 1,4 milionu motorových vozidel. Vyrovnají nebo mírně překonají rekordní výsledek z loňského roku.

Za leden až listopad bylo vyrobeno více než 1,3 milionu osobních automobilů. Uvedl to prezident Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) Bohdan Wojnar.

"Automobilový průmysl v roce 2018 sice v tuzemsku dále rostl, ale růst se již zpomalil. Tyto výsledky nejsou samozřejmostí, ale stojí za tím ohromné úsilí našich zaměstnanců na všech úrovních v době, kdy čelíme jak chronickému nedostatku pracovních sil, tak řadě nově se projevujících vnějších a vnitřních faktorů," řekl Wojnar na dnešním setkání manažerů tuzemského automobilového průmyslu.

Podle Wojnara by odvětví mělo pracovat na dlouhodobé vizi do budoucna, aby reagovalo na změny v elektromobilitě, digitalizaci a nových obchodně ekonomických modelech. "Usilujeme už druhý rok o to, aby byly emisní limity reálné, neohrozily samu podstatu automobilového průmyslu v České republice, budoucí konkurenceschopnost firem a zaměstnanost. Příští rok budeme pracovat na tom, abychom se na nastupující regulace a trendy připravili nejen my jako výrobci, ale také aby se na ně připravila státní správa a postupně i zaměstnanci a občané," dodal.

Sdružení chce podle Wojnara přispívat k vytváření prostředí, ve kterém nebudou neuvážené legislativní i nelegislativní změny, které mohou mít pro autoprůmysl v České republice i Evropě zásadní následky.

Evropská unie usiluje o snižování emisních limitů u aut. Od roku 2021 bude platit nový limit 95 gramů oxidu uhličitého na kilometr a od roku 2025 bude ještě nižší. Evropská komise navrhla další snížení emisí do roku 2025 o 15 procent, do roku 2030 o 30 procent. Evropský parlament chce snížení o 20 a 40 procent, Evropská rada 15 a 35. Podle odborníků z toho vyplývá, že třetina vyrobených automobilů bude muset mít nízkoemisní pohon, elektřinu či vodík. Pokud ne, budou výrobci platit poplatky do společného fondu.

Automobilový průmysl v Česku zaměstnává přímo 150.000 lidí, nepřímo vytváří pracovní místa pro zhruba 400.000 lidí. Výroba aut je zároveň významným exportním oborem, tvoří čtvrtinu celkového tuzemského exportu a vytváří devět procent HDP.

Související články

Témata
16. 12. 2018 10:37
prodejnost
Dle nedávného článku je prodejnost od října minimální za několik let, takže nevěřím, že by se to mělo změnit. Bude hodně skladových vozů a minimální prodej.
Avatar - Đawson
13. 12. 2018 11:22
Re: Je to opravdu dobré?
jeden dva lidské životy jsou pro planetu jako prd v moři, války, katastrofy, vesmírné zásahy... jednou si to příroda sama zredukuje, možná se zredukují i lidi mezi sebou...
A nakonec se budem mlátit zase klacky a kameny :-)
Avatar - Bubáq
13. 12. 2018 08:36
Je to opravdu dobré?
Více vyrobených aut = více dopravených dílů a komponentů; = více svařování a dalších ovzduší poškozujících operací; = více aut dopravených kamiónem přes celou Evropu; = více spotřebovaného paliva; = více zamořeného ovzduší; = více nehod na silnicích; = více nervů za volantem; = vyšší odměny pro management a dělnictvo; = více nákupů v supermarketech; = více přepraveného zboží přes celou Evropu; = více spotřebovaného hovězího a vepřového; = více čpavku v ovzduší; = více stresovaného masa na talíři; = více stresu v tělech manažérů, dělnictva a jejich rodin; = více problémů na pracovištích ve školách; = více spotřebovaných léků; = více vody zamořené farmaky; = více zkaženého masa ryb; = více lidských plodů s narušeným nervovým a imunitním systémem; = ...... Lidstvo zdebilnilo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud