Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Návrat na loňská čísla ve 4. čtvrtletí? Podle Škodovky to je možné

ČTK ČTK 1. 8. 2020 • 05:40
25
8
Zobrazit náhledy (25)
Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto čeká po meziročním propadu provozního zisku a tržeb v prvním pololetí vlivem pandemie koronaviru postupné oživení trhu ve třetím čtvrtletí.

Považuje za možné, že ve čtvrtém čtvrtletí se vrátí na loňskou úroveň, uvedla dnes Škoda Auto v tiskové zprávě. Provozní zisk automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na 228 milionů eur (zhruba šest miliard Kč) z 824 milionů eur před rokem. Tržby Škody Auto v pololetí klesly o více než čtvrtinu na 7,5 miliardy eur (196,5 miliardy Kč) z 10,2 miliardy eur před rokem.

"Na podporu pozitivního vývoje na mezinárodních trzích zavedla Škoda Auto jako doplněk státních podpůrných opatření, která výslovně vítáme, pro své obchodní partnery i rozsáhlé restartovací programy. Z tohoto důvodu očekáváme, že ve třetím čtvrtletí dojde k oživení. Také návrat na loňskou úroveň ve čtvrtém čtvrtletí považujeme za možný," řekl člen představenstva Alain Favey.

Počet objednávek automobilů v poslední době opět překročil loňskou úroveň. "Pokud nedojde k dalšímu výraznému zhoršení situace v souvislosti s pandemií koronaviru covid-19, předpokládá Škoda Auto v příštích týdnech a měsících postupnou stabilizaci na světových trzích," uvedla dnes firma.

Firma přijala rozsáhlá opatření ke stabilizaci hospodářského výsledku, cashflow a likvidity. Cílem je do konce roku soustavně zlepšovat nynější úroveň. "Tato opatření již mají pozitivní účinek. V tomto kurzu budeme v následujících měsících důsledně pokračovat. Jsem přesvědčen o tom, že Škoda vyjde z této situace posílena," řekl končící předseda představenstva Bernhard Maier.

I přes propad v prvním pololetí plánuje firma rozsáhlé investice do rozvoje podniku. V prvním pololetí se jí podařilo investovat 261 milionů eur (zhruba 6,8 mld. Kč). Od začátku roku 2019 do konce roku 2022 bude představeno celkem 30 nových modelů, modernizací nebo variant modelů značky. V září firma představí Enyaq IV, své první SUV s čistě bateriovým pohonem.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 lidí, z toho v ČR téměř 34.000.

Související články

Témata
Avatar - Blue Sun
2. 8. 2020 09:46
Re: Vlhké sny ...
To se jim to ziskuje, když vývoj platí někdo jiný...
1. 8. 2020 21:55
Re: Vlhké sny ...
Na základě čeho ? Vlhké sny jsou to max pro lidi, který chtějí vidět ,jen svůj svět, ale nezajímá je realita...
Avatar - WinDiesel
1. 8. 2020 20:10
Re: Vlhké sny ...
Já jen že už vidí čísla na stejné úrovni jako v 2019 .... to jsou opravdu jen vlhké sny.
1. 8. 2020 18:53
Re: Vlhké sny ...
Finanční výkaz škodovky je stejně bez Číny. Tam to nejspíš spravuje VWG a ten je snad ve ztrátě.
1. 8. 2020 14:23
Re: Vlhké sny ...
To je ale hlavne problém škodovky, lebo trh sa prepadol len o 23%. A Q2 bolo na úrovni 2019.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku