Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spekulace se potvrdila: Bernhard Maier končí v čele Škody!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 7. 2020 • 17:52
43
30
Zobrazit náhledy (43)
Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq Škoda Enyaq

Automobilka Škoda oficiálně potvrdila, že Bernhard Maier po bezmála pěti letech končí na pozici předsedy představenstva a šéfa automobilky.

O možných rošádách ve vedení automobilky Škoda se spekulovalo už před časem, české zastoupení značky však žádnou z těchto informací komentovat nechtělo. Dnes ale mladoboleslavská společnost oficiálně potvrdila, že Bernhard Maier na pozici šéfa automobilky po necelých pěti letech k 31. červenci 2020 končí.

Maier zahájil kariéru v roce 1984 ve společnosti Nixdorf Computer AG, v letech 1988 až 2001 působil na nejrůznějších pozicích v BMW, aby roku 2001 převzal funkci ředitele společnosti Porsche Deutschland GmbH. V roce 2010 byl jmenován členem představenstva společnosti Porsche AG za oblast prodeje a marketingu. Pod jeho vedením se podařilo výrazně rozšířit mezinárodní prodejní organizaci a v celosvětovém měřítku zvýšit objem dodávek zákazníkům na trojnásobek.

V listopadu 2015 byl Maier povolán do funkce předsedy představenstva společnosti Škoda Auto, kdy v rámci rošády vedení automobilek VW Group po kauze dieselgate nahradil Winfrieda Vahlanda. Klíčová byla strategie 2025+, jež se soustředila na tematické oblasti elektromobilita, digitalizace a konektivita, nové služby související s mobilitou a spuštění produktové ofenzívy značky. Pod vedením Maiera uvedla Škoda na trh důležité modely Kodiaq, Karoq, Kamiq, Scala a vyvinula rovněž elektromobil Enyaq iV. Dále značka zvýšila dodávky zákazníkům na přibližně 1,3 milionu vozů ročně a dosáhla rekordních hodnot tržeb i provozního zisku.

Předseda představenstva Volkswagen AG Herbert Diess šéfovi značky Škoda poděkoval za vynikající práci pro koncern Volkswagen a společnost Škoda Auto. Vyzdvihnul, že roky jeho působení jsou ve 125leté historii značky těmi nejúspěšnějšími. Diess Maiera velmi dobře zná, vždyť spolu pracovali téměř dvě desítky let.

Škodovka potvrdila, že v souladu s českou legislativou bude nástupce Bernharda Maiera zvolen při prvním zasedání představenstva společnosti Škoda Auto v srpnu 2020.

Související články

Témata
31. 7. 2020 16:18
Staří bardi
Jeden čech jak poleno je nahrazen jiným.
10. 7. 2020 20:31
Re: Jeho hlavním "proviněním" prý bylo,...
Seš vedle jak ta jedle, elektrodebilita "vázne" proto, že je to naprosto nesmyslná cesta, takže drtivá většina lidí nepraktické a drahé elektrokřápy zcela zákonitě a logicky nechce. ;-) ;-) ;-)
Avatar - Emel
10. 7. 2020 12:58
Re: Jeho hlavním "proviněním" prý bylo,...
Určitě je (zejm. v Německu) dost těch, kterým se to nelíbí - tyhle vnitřní tlaky jsou všude. Až doteď ale vždycky převážil ten pohled, že blaho koncernu je priorita a jestli se prodá místo VW Škodovka, tak je to pořád lepší, než kdyby se prodal Ford. Aspoň to tak navenek vypadá.
Avatar - twistedTSD
10. 7. 2020 12:28
Re: Jeho hlavním "proviněním" prý bylo,...
No tak strategie 2025 se jim opravdu "povedla". Elektromobilita vázne, protože ji koncern neumí, a stejně budou váznout i prodeje. Digitalizace a konektivita dopadla tak, že ti v Octavii, kde je vše v infotainmentu, zamrzává displej, a zastavuje se kvůli špatnému SW výroba. Dokud je ve vedení Diess a jemu podobní, bude to pořád stejná katastrofa. Spíš to ale vypadá, že jsou vyštípáváni ti schopní.
Avatar - twistedTSD
10. 7. 2020 12:16
Re: Co teď bude Maier dělat?!
Reaguji na článek a interní informace. Navíc prostě nevidím legitimní důvod, proč se Maiera zbavovat.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud