Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Návrh zákona: Policie nutná u nehody se škodou nad 100.000,- Kč

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 9. 4. 2008 • 11:43
15
Méně práce s nehodami by mělo znamenat více policistů v terénu. Ministr vnitra včera představil změny policejního zákona, které by mohly začít platit už od ledna 2009, pokud projdou schvalovacím procesem.

Ministerstvo vnitra se dohodlo s Českou asociací pojišťoven na několika návrzích, které zakotvilo do návrhu nového zákona o policii.

Zejména jde o to, že dopravní nehody, při nichž byla způsobena hmotná škoda vyšší než 100.000,- Kč a nikdo nebyl zraněn či zabit, již nebude muset vyšetřovat policie ale na svých bedrech je budou mít pojišťovny. Dosud platilo, že policii je nutno volat až k nehodám, kde hmotná škoda přesáhla hranici 50.000,- Kč a nikdo nebyl zraněn či zabit. Návrh v první fázi obsahoval posunutí hranice dokonce až na 250.000,- Kč, limit byl ale snížen kvůli obavě pojišťoven, že by mohlo dojít k velkému nárůstu počtu pojistných podvodů.

Pojišťovny by se dále měly více zajímat o přestupky svých pojištěnců. Na základě počtu přestupků v uplynulých třech letech tak budou moci pomocí změny výše povinného ručení motivovat ty, kteří přestupky nepáchají a trestat hříšníky, kteří je naopak páchají. Návrh zákona tak nově počítá s tím, že se pojišťovnám dostanou do ruky údaje o nehodách a přestupcích. Nyní systém funguje tak, že pojišťovny určují výši pojistného pouze na základě počtu nehod, zatímco na počet přestupků neberou zřetel.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
10. 4. 2008 11:45
Placená služba ?
Účelem všech dopravních předpisů je , aby se nehody nestávaly. A pokud se stanou, tak je to nejzákladnější a nejhrubší porušení předpisů - krystalicky čisté . Tady by policie měla být především!!! Nehoda, při které se mohou i naprosto odepsat dva běžně vozy na našich silnicích ( Favorit, Felicia a pod...), policii nezajímá ? A nebo si ji mám zaplatit ? A když mi někdo vybere byt, zbije mě na ulici a nebo bude řvát pod mými okny tak si ji taky mám objednat ? Dají mi nějakou nabídku na základě mé poptávky ? Dají mi podrobnou fakturu ? Daňový doklad ? Mohu si objednat policii třeba z Polska nebo ze Slovenska, když bude levnější ? Bude levnější výjezd Felicie než Mondea ? A bude dražší auto z metalízou ? Přijedou dva nebo čtyři ? Bude to přes víkend dražší ? Hlavně že budou vybírat, vybírat , vybírat ..... To je jako kontrolovat předpisy pro nošení zbraní, ale samotná střelba už je soukromá věc ...... Pro policii bych navrhoval vyšetřovat až podle velikosti krvavého fleku ........
Avatar - Blue Sun
10. 4. 2008 08:26
Re: policie
Problém bude někdy v tom, aby se dva lidé dohodli a viník nehody uznal svou vinu. A pokud ne, vyřeší to jedině policie.
9. 4. 2008 21:58
Re: inteligence pana Langera
a to som sa cudoval ze co za prispevok ale ty este ani vodicak nemas tak to vsetko vysvetluje :-!
9. 4. 2008 21:57
Re: inteligence pana Langera
ja platit nebudem nic... ale proste je to niekedy zbytocne... naco volat policiu pre kazdu blbost?? bural si niekedy?? bural niekto do teba???
Avatar - Special-line
9. 4. 2008 16:27
Re: inteligence pana Langera
Nevím kde furt všichni berete že by vám napařili zaplatit nějaký prachy za zbytečnej výjezd. Nidko z vás nepozná, ani policajti kolik je škoda. A když se stala dopravní nehoda ať už jakákolik tak to není zbytečnej výjezd.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku