Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejexkluzivnější Rolls-Royce byl po letech dodán trpělivému zákazníkovi

Mirek Mazal Mirek Mazal 16. 3. 2021 • 13:42
32
13
Zobrazit náhledy (32)
Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom Rolls-Royce Koa Phantom

Čekající zájemce o zaplacený Rolls-Royce vydržel přes tři roky. Přesně tolik trvalo automobilce splnit specifikaci, která byla výjimečná i na poměry obvyklé opulence v této třídě nejluxusnějších aut.

Populární sběratel aut Jack Boyd Smith Jr. pokoušel štěstí při konfiguraci nejluxusnějšího přírůstku do prominentní garáže. Americký průmyslník požádal automobilku Rolls-Royce o dodání Phantomu. Ve světě bohatého Smithe je závazná objednávka svátkem pro dealera i výrobce, protože známý milovník kvalitních aut nešetří svůj účet, ale ani individualizační oddělení.

Ruční manufaktura v Goodwoodu je připravena plnit tajná přání klientů, přesto se Smith dokázal dostat na hranice proveditelnosti oddělení Bespoke. Prošedivělý stařík objednal rovnou prodlouženou verzi Phantomu obloženou jedním z nejvzácnějších druhů dřeva na planetě. Vousatý sběratel požádal o vnitřní dekory složené ze stromu Koa.

Neuvěřitelně vzácný materiál roste jen na několika místech zeměkoule, najít lze například na Havaji. Smith má místní přírodu rád, jelikož nejoblíbenějším kusem nábytku jmenoval houpací křeslo tvarované jak jinak než ze dřeva Koa. Stylový kus nábytku si před lety koupil na ostrově Maui.

Získávání vzácného dřeva do interiérů zakázkových Phantomů nebývá pro řemeslníky složitým úkolem, ale chráněné stromy Koa mohou být dále použity pouze po dokončení rostoucího cyklu. V podstatě je možné zpracovat pouze padlé kusy ze soukromých pozemků.

Přísné podmínky znásobené složitou byrokracií znervózňovaly dodavatele zvyklého vyhovět téměř všemu. Automobilka tvrdí, že proces hledání a vyjednávání o koupi vhodného exempláře Koa zabral téměř tři roky. Konečný výsledek však odpovídá standardům značky, po letitém snažení byla do koženého kokpitu zasazena medově zbarvená dýha. Bohatě strukturované obložení zdobí palubovku, středovou konzoli, dveře, zadní stolečky i piknikový set samotně tvořený ručně po dobu 500 hodin.

Není tedy divu neoficiálnímu označení nejexkluzivnějšího Phantomu dodávaného do USA. „Pokaždé, když nasednu do auta, připomene mi to Havaj,“ říká Smith, který do své stále rostoucí kolekce přidal Phantom. Celkově vlastní přes 60 automobilů a v sestavě nechybí další čtyři kusy zdobené soškou Spirit of Ecstasy.

Nový přírůstek je speciální i dalšími detaily. Iniciály majitele a jeho ženy u dveří řidiče a spolujezdce jsou milé, ovšem člověka do kolen složí zbytek výroby prodlouženého korábu. Kromě téměř nesehnatelného dřeva Koa je zvláštností exteriér inspirovaný Packardem Twelve Coupe z roku 1934, který sběratel doma opečovává. Trefa do modrého lakování karoserie „Packard Blue“ trvala 40 neúspěšných pokusů a aby trpělivý Američan pomohl s únavným procesem, nechal dokonce demontovat blatník Packardu a odeslal jej přes oceán až do centrály v Goodwoodu.

Britové si dali záležet i s tradiční hvězdnou oblohou. Dohromady 1420 světelných bodů z optických vláken na tmavě modrém koženém čalounění září na stropnici v uspořádání podle noční oblohy z noci Smithova narození v Clevelandu.

Precizní práce Britům zabrala celkem přes tři roky. I když nebyl předem jasný výsledek, nadšený majitel hodnotí nejexkluzivnější verzi jako „skutečné umělecké dílo“.

Související články

Témata
20. 3. 2021 17:46
Manuál
Čakám kedy sa niekto opýta či to robia aj s manuálnou prevodovkou :)
17. 3. 2021 12:52
Re: ...
A co jako? Když by si nekoupil tohoto Phantoma, tak by důchodci měli na léky?
Ber to tak, že zaplatil určitě neskutečnou sumu peněz, dal práci mnoha lidem na 3 roky, kteří platí daně a z daní se platí ti důchodci.
Kdyby si ty prachy nechal na účtě, tak nikdo z nich nemá nic.
Jsem rád za každého boháče, co svoje peníze, místo držení v bance, opět nechá kolovat v ekonomice.
Avatar - Barrichello
17. 3. 2021 10:45
A nešlo by to dřív?
"dealerství Jaguaru je o dva bloky dál!"

Aneb tato slavná větaTonyho Crooka když zákazník chtěl jeden z Bristolů přednostně se mi vybavila právě u tohoto článku.

Aneb kdo si počká :-)
17. 3. 2021 09:36
Re: Velmi pěkné
nepovedal by som, ze je to pravda, prave ludia co maju viac penazi, maju niekedy problem zaplatit, a viac krat si to premyslia ci nieco potrebuju alebo nie, a skor investuju do nieco co im prinesie dalsie peniaze ako len uzitok
niekedy je toto ich spekulovanie dovod preco zarabaju viac
Avatar - Barry Lyndon
17. 3. 2021 09:26
no nezahálel...
... vzhledem k tomu, že má za jménem Jr., tak nejspíš ani nemusel... :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku