Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nepřehlédnutelná sestava tří nákladních a jednoho osobního auta

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (11)
Vynalézavost některých řidičů je obdivuhodná. Představujeme originální způsob přepravy jednoho osobního a dvojice menších nákladních aut za pomoci jediného nákladního vozidla s rampou.

Německý Bild zveřejnil minulý týden zajímavou fotografii, na níž je zachycena souprava, která se jen tak nevidí ani na ruských nebo čínských silnicích, na nichž se zajímavé kuriozity z oblasti dopravy různých nákladů objevují poměrně často.

Policie v Krefeldu totiž zastavila polského řidiče s vozidlem Iveco v úpravě pro přepravu automobilů. Na jeho ložné ploše byl umístěn menší nákladní vůz s valníkovou nástavbou, v níž byl umístěn opět o něco menší VW-MAN a na jeho korbě se ještě nacházel Mercedes-Benz CLK.

Bild uvádí, že 47letý řidič byl se svou zvláštní soupravou zastaven více než tisíc kilometrů od hranic s Polskem a mířil do Belgie. Důvodem pro naložení dvou nákladních a jednoho osobního auta na Iveco měla být úspora na mýtném a také neplatná známka pro vjezd do nízkoemisní zóny na jednom z vezených nákladních vozidel.

iveco mercedesbenz vw iveco mercedesbenz vw

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (11)
Avatar - JFK
21. 2. 2013 06:08
Proč do Belgie?
Proč by Polák vozil vylítaný auta před šrotem z Německa do Belgie?
20. 2. 2013 22:40
auto na auta na auta
Asi se inspiroval ;-) [odkaz]
20. 2. 2013 21:46
Re: Otázka znie: bolo to proti predpisom?
Nevím, ale pan novinář v odkazu ví prd o dané situaci už jenom proto, že používá slova jako "pravdepodobne" a "nevyzerá".

Kolik asi uveze ten eurostralis 15 tun? a kolik váží náklad Eurocargo do 5 tun a ten VW do 3,5 t plus mercedes 1,5 t tedy přetížení asi ne, ani podle prostoru kolem kol se u těchto lowdecku nedá řídit. Takže jediné o čem se dá mluvit je upevnění nákladu. Na druho stranu tři čtyři vozíky naložené na sobě nikomu nevadí, že.
Avatar - PeterLuk
20. 2. 2013 20:31
Re: Otázka znie: bolo to proti predpisom?
Na auto.sme.sk máš článok o tejto istej fotke a máš tam aj výňatok zo zákonov. Dostal by pokutu aspoň 800 eur a zákaz riadenia na tri roky. :-!

[odkaz]
Avatar - Ronault.
20. 2. 2013 20:00
Re: Policajti ho buzerují jen kvůli národnosti.
:yes: