Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Neúspěšné modely: Ford Five Hundred / Taurus / Freestyle / Taurus X (2004-2009)

M M M M 27. 7. 2011 • 02:15
32
5
Zobrazit náhledy (32)
Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus Ford Taurus
Starnúci Taurus (!), ktorý aj po predstavení Five Hundred ostal v ponuke, deklasoval novinku v priebehu dvoch rokov v predajoch 2:1!

Keď v roku 2004 predstavil severoamerický Ford nový veľký sedan Five Hundred, mal to byť začiatok rovnakého úspechu s akým sa na tamojšom trhu stretol Taurus ročníkov 1985 a 1996.

Už prvý pohľad na novinku ale vyvolával pochybnosti či priemerne vyzerajúce auto bude až takou revolúciou. A ani nebolo.

Starnúci Taurus (!), ktorý aj po predstavení Five Hundred ostal v ponuke, deklasoval novinku v priebehu dvoch rokov v predajoch 2:1!

Podobne nepriaznivá situácia bola aj v prípade štylisticky mierne rozdielneho crossover-kombi Freestyle.

Jedným z prvých rozhodnutí nového šéfa Fordu – Alana Mulallyho – sa preto stal návrat k menu Taurus. Spolu s novým menom sa tak už v roku 2007 predstavil faceliftovaný sedan (a kombi Taurus X).

Ani zmena mena a tvarov ale nepomohla. Predaje ostali nízke aj potom a Ford tak bol nútený čakať až na príchod Taurusu modelového ročníka 2010. Sebavedomie žiariace z tejto novinky je už ale našťastie iný príbeh...

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Zajímavý detail
| 28. 7. 2011
Nemá je jen Cadillac ale prakticky všichni.
Chrysler je dával taky už do 2004 300C například.
Zajímavý detail
| 27. 7. 2011
Tento příspěvek příliš nesouvisí s daným modelem...
Na amerických interierech se mi líbí jedna věc (která je vidět i na tomto modelu) a to jsou analogové hodiny, které pro mě u těchto aut vždy vyvolávají takovou domácí atmosféru. Toto řešení se mi líbí hlavně ve vozech Cadillac, kde krásně zapadají do designu celé palubovky a citelně zvyšují pocit její kvality...[odkaz]
PS: Bylo zajímavé sledovat, když s nimi přišel VW u Passatu VI a vydával to za chloubu koncernu... :-)
Avatar - gld
,
| 27. 7. 2011
Tiež si myslím, taká alternatíva k subaru outback
,
| 27. 7. 2011
tak ten crosskombik Freestyle je naahodou celkom fajn :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku