Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan GT-R50 by Italdesign: Takhle vypadá produkční verze za 25,3 milionu

Ondřej Mára Ondřej Mára 8. 12. 2019 • 21:55
15
Zobrazit náhledy (15)
Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign Nissan GT-R50 by Italdesign

Více než rok po odhalení konceptu přijíždí exkluzivní Nissan GT-R50 by Italdesign v produkční podobě. A pořád je to parádní podívaná.

V polovině minulého roku odhalil Nissan koncept speciálního modelu GT-R50 by Italdesign, který vznikl k výročí oslav 50 let existence této modelové řady a známého designového studia Italdesign. A před pár dny automobilka konečně odhalila i jeho produkční verzi.

Změny oproti konceptu jsou skutečně minimální. Zřejmě tou nejvýraznější je totiž použití klasických zrcátek, které měly původně nahradit kamery. Až na tuto drobnost se ale zdá, že většina vozu odpovídá původní vizi. A to včetně výrazného křídla, podivné ploutvičky na střeše a zvláštně tvarovaných zadních světel.

Automobilka prý eviduje silnou poptávku a řadu přijatých záloh. Z limitované edice, která je omezena na pouhých 50 kusů, už tak zřejmě mnoho aut zbývat nebude. První zákazníci už si přitom v současnosti mohou vybrat specifické úpravy vozu přesně podle svého vkusu.

Naši zákazníci si uvědomili personalizovaný zážitek zprostředkovaný (úpravci) Italdesign, kteří mají dlouhou tradici na poli exkluzivních, mimořádně vzácných a vysoce výkonných vozidel na zakázku,“ uvedl Bob Laishley, ředitel globálního programu sportovních vozů Nissan. „Jejich zkušenosti s GT-R50 byly neuvěřitelné a z první ruky mohu říci, že každý vůz bude rozhodně samostatným mistrovským dílem,“ dodal Laishley.

První produkční vůz prvního zákazníka by měl být vystaven na ženevském autosalonu, který se koná v březnu příštího roku. Dodávky dalších kusů by pak měly probíhat v průběhu roku 2020 až do konce roku 2021.

Pod kapotou produkčního vozu je uložen 3.8 litrový ručně skládaný motor twin-turbo V6, který dostal úpravu Nismo. Motor tak nabídne maximální výkon 530 kW (720 k) a maximální točivý moment až 780 Nm, který putuje na všechna kola. Působivému designu a výkonu se však vyrovná i působivá cena, která startuje na částce 990.000 euro bez daně. To je v přepočtu cca 25.3 milionu korun.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku