Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Murano CrossCabriolet: První oficiální foto

Diskuze (4)
Nissan se nebojí experimentů. Po Juku je dalším důkazem kabriolet Murano, který se tento týden představí v LA.

Na facebookové stránce Nissanu se objevila první oficiální fotografie nového kabrioletu Murano CrossCabriolet.

Novinka s poněkud krkolomným názvem je nezvyklým spojením karoserií SUV a kabriolet. Otevřená karoserie byla u terénních aut v minulosti poměrně rozšířená, dnes se nabídka omezuje na několik modelů jako je Mercedes-Benz třídy G nebo Jeep Wrangler.

Nissan ale volí poněkud odlišnou taktiku – Murano CrossCabriolet je stejně jako výchozí model crossoverem, tedy autem, které míchá rysy osobního vozu a SUV. Kabrio má však jeden pár dveří a plátěnou stahovací střechu, karoserie k tvarům Murana přidává rysy 370Z Roadster a Juku.

Nissan slibuje dostatek místa pro čtyři dospělé a prostor pro golfové bagy, a to i se staženou střechou. Bližší popis nebo technické údaje zatím nebyly zveřejněny.

Ačkoliv se dříve v polooficiálních informacích hovořilo o konceptu, nyní je jasné, že se na Autoshow v Los Angeles tento týden představí produkční verze, která jde v USA do prodeje už na začátku roku 2011.

Vstoupit do diskuze (4)