Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan: Stále zkoumáme myšlenku malého sportovního auta

Michal Fokt Michal Fokt 23. 1. 2017 • 17:47
1
Šéfdesignér Nissanu nedrží basu s ostatními manažery značky a přiznává, že koncept IDx má ještě určitou šanci...

Tak si představte, že už to jsou více než tři roky, co Nissan představil krásné koncepty retro zadokolky IDx. Auto vyvolalo velké pozdvižení a už se sním víceméně počítalo jako s dalším konkurentem Toyoty GT86 a Mazdy MX-5, představitelé automobilky naznačovali vcelku jednoznačně. Jenže už po půl roce se objevily zpochybňující zvěsti a nakonec bylo oficiálně oznámeno, že projekt IDx končí. Ale opravdu skončil?

Šéfdesignér Nissanu Shiro Nakamura se asi dal na punk, protože na detroitském autosalonu v rozhovoru pro australský Motoring řekl, že automobilka stále zvažuje možnosti produkční verze, což je poněkud v rozporu s tím, co jsme posledního dva a půl roku od představitelů značky slýchali. Tedy přesněji řečeno sdělil: "Je to hezké auto a hezký design. Nic víc o tom nemohu říci. Zvažujeme spoustu možností toto je jedna z nich." Celý projekt tedy ještě není úplně mrtvý, což ale neznamená ani to, že je živý.

Jenže pokud můžeme věřit bývalým top manažerům Nissanu, respektive Infiniti de Nysschenovi a Palmerovi, Japonci v současnosti nejsou naladěni na dostatečně sportovní notu, momentálně jsou těžce zamilovaní do svých elektrických projektů a sportovní auta se setkávají s nezájmem a nepochopením současného vysokého managementu. Pokud by na IDx došlo, byl by to tedy nejspíš malý zázrak, tím spíš, že Nissan chce příští generaci modelu Z zmenšit.

Původní ideou IDx bylo postavit malé sportovní auto s atmosférickou patnáctistovkou o výkonu kolem 150 koní, tedy s podobnou filozofií, jako MX-5 v Japonsku. Je ovšem otázkou, co zbytek světa - dostal by býval něco silnějšího?

Související články

Témata
Avatar - lamal
24. 1. 2017 11:59
Top manazeri...
esteze ten Palmer vysmahol z Nissanu to bol total c ur ak... Nissan ako znacka produkujuca Sylvie, GTRka a rozne speci verzie Pulsarov, Sentier, NXkovych ZXkovych vozov momentalne na vsetko serie aj na svoj stale pocetny a verny fanclub a je be sa s elektromobilmi a crossovermi ... skvele hodnoty vzhladom na historiu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku