Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan ukázal nový X-Trail, prodávat se začne v červenci

10. 9. 2013
46
44
Zobrazit náhledy (46)
Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail Nissan X-Trail
Světovou premiéru si nový X-Trail odbyl na autosalonu ve Frankfurtu. Prodávat se začne příští rok, s pohonem předních kol i ve verzi 4x4.

Na informace je Nissan zatím skoupý. Třetí generace X-Trailu stojí na nové modulární platformě CMF, které vznikla ve spolupráci s Renaultem. Díky tomu je SUV lehčí, sáhlo se i k moderním materiálům – samotné páté dveře, vyrobené z plastu, odlehčí karoserii o 7 kg. Jakékoliv další konkrétní údaje však Nissan nezveřejnil. Zatím se proto můžeme jen domýšlet, kolik bude nový X-Trail vážit a jak moc se změní rozměry oproti dosluhující generaci (4630 x 1785 x 1680 mm).

Pohon všech kol zajistí již známý systém All Mode 4x4i s možnosti uzamčení rozdělovací spojky. X-Trail dále dostane adaptivní tlumiče Active Ride Control, proaktivní stabilizační systém Active Trace Control, který zlepší ovladatelnost, a ve spojení s bezstupňovou převodovkou Xtronic také Active Engine Brake – automatické brzdění motorem v klesání a při brzdění před zatáčkou.

Nebude chybět ani multimediální výbava NissanConnect (včetně připojení na internet) a balík bezpečnostních prvků Nissan Safety Shield. Nejvyšší výbavy dokonce dostanou plně LED světlomety.

Nabídku motorů zatím automobilka nijak nekomentuje. Vedle nasazení pohonu 4x4 a 4x2 a výběru mezi manuální převodovkou a CVT je ale vysoce pravděpodobné nasazení dvoulitrového turbodieselu a moderních benzinových motorů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - pelikoš
Líp než CX 5
pelikoš
| 12. 9. 2013
ta akce je trvalá a tu slevu na leasing z nich dostanu a větší i za hotový ... ;-)
Avatar - Emel
Líp než CX 5
Emel
| 11. 9. 2013
V akci a na leasing...
Avatar - pelikoš
X-BÁL
pelikoš
| 11. 9. 2013
plácáš.ostatně jako vždy
Avatar - pelikoš
Líp než CX 5
pelikoš
| 11. 9. 2013
takže základ začíná na 594 [odkaz] :-!
CVT a prives
tomoooo
| 11. 9. 2013
Musel som svoj prispevok editovat, lebo povedat ze oproti Yetine....
To chces akoze fakt porovnavat Skodu Yeti s Xtrailom????? To nemyslis vazne.

--------------------------------------… />
Tak pre porovnanie ako na tom je CVT versus manual (dost zle) si pozri minulu generaciu:

Max. hmotnosť brzdeného prívesu kg
110kW manual 2 000
110kW automat 1 350
127kW manual 2 200

Max. hmotnosť nebrzdeného prívesu kg
pre vsetky verzie 750