Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan vytvořil z rodinného Townstaru pojízdný karaoke bar. Chce zdůraznit jeho všestrannost

Daniel Fuglevič
Diskuze (0)

Na zabudování ledničky plné chlazených drinků však Nissan při přestavbě nejspíš zapomněl.

Všestrannost a praktičnost svého rodinného modelu Townstar se rozhodl Nissan propagovat vcelku zajímavým způsobem. V Česku zatím nenabízenou sedmimístnou verzi Evalia totiž přepracoval na pojízdné karaoke. Projekt má reflektovat využitelnost civilní dodávky pro nejrůznější přestavby i mimo tradičně prováděné kempingové úpravy.

Video se připravuje ...

Zadní část kabiny prodloužené elektrické varianty Townstaru s rozvorem 3100 mm (u standardní pětimístné verze 2716 mm) tedy Nissan přestavěl na soukromý karaoke salónek se vším potřebným. Samotná konfigurace upraveného modelu s příznačným označením Karaok-e k tomu využívá pouze zadní dvojici sedadel ve třetí řadě.

Vytvořený prostor, odstraněním druhé řady sedadel, vyplnil Nissan speciální zástavbou karaoke systému, které nechybí výsuvný 32palcový monitor, rozsáhlá databáze písniček v různých jazycích a samozřejmě pořádný audiosystém s výkonným subwooferem. Vedle zadních sedaček jsou umístěny držáky mikrofonů a dotykové displeje pro ovládání rozhraní karaoke.

Zábavu uvnitř vozu lze natáčet pomocí zabudované GoPro kamery a videa následně sdílet prostřednictvím systému na sociální sítě. Interiér karaoke salónku vybavil Nissan i speciálními panely disco osvětlení, fungujícími v synchronizaci s rytmem hrající hudby. Nakonec upravenému Townstaru nahodila značka na střechu i svítilnu v tradičním stylu neonových cedulí karaoke barů.

Absencí druhé lavice sedaček Nissan dodává, že elektrický Townstar Karaok-e ujede s původní baterií o kapacitě 45 kWh až 301 km. Standardní sedmimístná verze má přitom udávaný dojezd jen 265 km (WLTP). Na místě pak zůstal i elektromotor o výkonu 90 kW (122 koní) a točivém momentu 245 Nm.

Daniel Fuglevič
Diskuze (0)

Doporučujeme