Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová část dálnice D3 se už opravuje, otevřena je teprve od června

David Bureš David Bureš 23. 9. 2013
9
Na nedávno otevřeném úseku jihočeské dálnice D3 je špatně položený asfalt. Doprava zde bude omezena do tohoto úterý.

Na konci června byl slavnostně otevřen nový, 25 kilometrů dlouhý úsek dálnice D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Pouhé tři měsíce po jeho otevření se zde musí vyměnit asfalt, který je špatně uložený.

Příčinou špatně uloženého asfaltu je zřejmě rychlost, s jakou byl úsek dálnice dokončován. Stavbaři totiž stavbu urychlili, aby byl hotov před začátkem letních prázdnin, jak si přálo Ředitelství silnic a dálnic. Díky tomu mohlo novou část dálnice využít mnoho lidí jedoucích na dovolenou do Chorvatska.

Kvůli urychlení stavby byl povrch vozovky pokládán těsně po povodních, ještě když byl poklad mokrý. Kvůli nedodržení technologických postupů tak asfalt špatně přilnul k podkladu, kvůli čemuž se musí nyní měnit.

Opravu dálnice zaplatí dodavatel, kterého to přijde asi na 50 milionů korun. Dopravní omezení na tomto úseku by mělo skončit v úterý 24. září.

Nově otevřený úsek ještě není zkolaudován, je v takzvaném předčasném užívání, což je v Česku běžná praxe. Podél dálnice ještě probíhají dokončovací práce, staví se zde například ploty na ochranu před zvěří.

Chybějící oplocení je v těchto místech problém, policie zaznamenala již pět střetů vozidla se zvěří, všechny srážky se naštěstí obešly bez zranění. „Při zatím nejvážnější nehodě vjel do stáda divočáků kamion. Na místě zůstaly čtyři uhynulé kusy. Nechci domyslet, kdyby tudy jel osobní vůz,“ říká policejní mluvčí Milan Bajcura.

Dálnice D3 nyní měří 42 kilometrů, při započítání navazující rychlostní silnice R3 má tento tah v budoucnu měřit asi 171 kilometrů. Dostavba celé dálnice D3, která spojí Prahu s Českými Budějovicemi je zatím v nedohlednu, hotova by měla být až po roce 2020.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Tentokrát bych byl trošku tolerantní.
sam74
| 25. 9. 2013
Byl jasně daný termín dokončení s dost velkým penále, pokud to nestihnou. A ruku na srdce, kdyby se to otevřelo o měsíc déle, tak to lidem z okolí bude už jedno, když jim tam auta jezdí roky.
jako na vodě
sam74
| 25. 9. 2013
ŘSD to chtělo brzo dokončit? Byl tam jasně daný termín dokončení a proto to také tak ke konci vypadalo.
Půlka celého nového úseku je nekvalitní. Stačí se podívat na mosty jak u Veselí n/L, tak hlavně u Košic. Ten je přímo ukázkový. Na patnících je krásně vidět, jak je zvlněný. Takhle prohnuté mosty nejsou ani na D1. Dávám jim tak 3-4 roky a bude se opravovat. Pochopitelně mimo záruku, jak jinak. zase se to na něco svede. Třeba na ten rybník, co je pod ním.
Tentokrát bych byl trošku tolerantní.
hugo007
| 23. 9. 2013
... malá mrzutost za 50 miliónů? ;-)
Tentokrát bych byl trošku tolerantní.
nebezpecnavosa
| 23. 9. 2013
Otevřeli to na prázdniny, aby se pohodlněji jezdilo na dovolenou a co nejdřív ulevilo těm dotčeným městům, s tím že se to za provozu dodělá. No a teď týden malá mrzutost, pořád lepší než jezdit po staré silnici.
Avatar - flyboyeda
kdo šetří ma za tři
flyboyeda
| 23. 9. 2013
i za sto