Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Gymkhana je venku. Vrací se Subaru, za volantem není Ken Block. A ukázalo se i nové BRZ

Jan Zajíc Jan Zajíc 8. 12. 2020 • 22:36
13
Zobrazit náhledy (13)
Gymkhana 11 Gymkhana 11 Gymkhana 11 Gymkhana 11 Gymkhana 11 Gymkhana 11 Gymkhana 11 Gymkhana 11

I když nová Gymkhana přichází s několika novinkami, pořád je to stará dobrá zábava, která se točí hlavně okolo jízdy bokem.

Už jedenácté pokračování díl série, jejíž první epizoda se objevila v roce 2011, hlavně přichází s novým řidičem. Místo Kena Blocka, který Gymkhanu v podstatě "udělal", se bokem vozí Travis Pastrana, všeuměl, který si rozumí nejen s auty, ale i s motorkami.

Nový film také znamená návrat značky Subaru. Možná si pamatujete, že v prvních dvou dílech Block řídil právě vůz japonské automobilky. V dalších epizodách se ale objevovaly výhradně vozy značky Ford.

Návrat Subaru je každopádně velkolepý, ve snímku se dokonce objeví tvrzení, že jde o nejdivočejší WRX STI, jaké kdy vzniklo. Docela bychom tomu věřili.

Posuďte sami: výkon 2,3litrového boxeru činí 643 kW, točivý moment dosahuje 900 N.m a omezovač zasahuje až v 8.000 ot./min. Auto s karoserií z uhlíkových vláken navíc také zajímavě vypadá, hlavně díky výraznému body kitu, který obsahuje aktivní aerodynamické prvky. Pozornost ovšem zasluhují i koncovky výfuku, které netradičně vykukují z přední kapoty.

Gymkhana 11 se odehrává v americkém městě Annapolis ve státě Maryland. Nejde o náhodu, právě na tomto místě totiž Travis Pastrana vyrostl. A odmala prý snil, že v ulicích svého města něco podobného předvede

Pozoruhodný kousek ukazuje hned na začátku videa - s Imprezou ohromí více než 36 metrů dlouhým skokem v přístavu. Došlo však samozřejmě i na další efektní činy. Při jednom z nich dokonce WRX STI doprovází nové Subaru BRZ, které se světu představilo teprve před několika dny.

Ale víc už nebudeme prozrazovat, podívejte se sami.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud