Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Honda Jazz bude dostupná i se vznětovým 1.5 i-DTEC

David Bureš David Bureš 20. 11. 2013 • 03:54
20
Druhá generace Jazzu turbodiesel v nabídce nemá. Jeho nástupce to však změní, což zvláště evropští zákazníci jistě ocení.

Na japonském trhu je nová generace Hondy Jazz (zde prodávaná jako Fit) dostupná pouze s benzinovými motory – a to s konvenčním i hybridním pohonem. Počítá se však i s dieselovým agregátem, který je již potvrzen pro indický trh.

Pod kapotou dieselového Jazzu bude pracovat motor 1.5 i-DTEC, který už pohání v Indii prodávaný malý sedan Amaze. Agregát s technikou Earth Dreams dostupný pro tento model disponuje výkonem 74 kW a točivým momentem 200 N.m.

Dá se předpokládat, že 1,5litrový turbodiesel se objeví i v Jazzu určeném pro Evropu. Na evropských trzích by se třetí generace Jazzu mohla začít prodávat v průběhu příštího roku.

Na indickém trhu se pro příští Jazz počítá i s benzinovým 1.2 i-VTEC o výkonu 66 kW. Tento motor je známý už z druhé generace tohoto malého MPV.

V létě představená třetí generace Hondy Jazz se už na domácím japonském trhu prodává, v říjnu tu dokonce byla vůbec nejprodávanějším automobilem. Japonci mohou vybírat ze tří verzí – s 1,3litrový a 1,5litrový benzinový motor doplňuje varianta s hybridním pohonem kombinující elektromotor, sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku a 1,5litrový zážehový agregát pracující v Atkinsonově cyklu.

Související články

Témata
Avatar - King
21. 11. 2013 15:54
Re: ta maska alebo co to ma na predku
+1

Jen bych ještě dodal, že praktický nebo pragmatický přístup to není. Nezohledňuje totiž ty výhody a silné stránky CR-V proti konkurenci, které by se v takovém posuzování musely projevit.
Avatar - King
21. 11. 2013 15:53
Re: ta maska alebo co to ma na predku
To bych neřekl, nejde to ten monotvar masky a světlometů, divná je ta lamela mezi světlomety. U Civicu ten problém není a není ani u Vezelu, ale u Jazzu mi to ztvárnění nesedí. Až si ho koupím, dostane masku Mugen. ;-)
21. 11. 2013 09:03
Re: ta maska alebo co to ma na predku
Vždyť píše do Blesku...
21. 11. 2013 09:02
Re: ta maska alebo co to ma na predku
To ne, maska je zcela v duchu Civic designu a Civic je přece designový absolutní král, ne?
21. 11. 2013 08:55
Re: ta maska alebo co to ma na predku
To je stejně fuk, Jazz je proti libovolnému korejci bomba kára.
Ono je to obecně fajn auto, jen ta cena to dost sráží.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud