Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Kia Carnival se začíná odhalovat. Také tohle velké MPV se inspiruje SUV

David Bureš David Bureš 19. 6. 2020 • 20:23
25
7
Zobrazit náhledy (25)
Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival Kia Carnival

Kia Carnival musí reagovat na aktuální trendy, a tak se čtvrtá generace velkého MPV v lecčems promění. Říká si GUV – grand utility vehicle (velké užitkové vozidlo).

Velké MPV Kia Carnival, na vybraných trzích známé jako Kia Sedona, je dnes už nedílnou součástí nabídky korejské značky. Jeho první generace debutovala v roce 1998 a nyní se do prodeje chystá už čtvrtá generace. Automobilka již zveřejnila první nákres tohoto vozu.

Carnival je sice s více než dvěma miliony prodanými kusy považován za úspěšný model, prodeje MPV ale dnes obecně klesají, a tak si i tato Kia musí přizpůsobit trendu doby. Cílovou klientelu mladých rodin tudíž bude chtít ve čtvrté generaci zaujmout kombinací inovací, variability a stylu.

Jak už to tak dnes bývá, Carnival se kvůli stylovému zevnějšku inspiruje dnes tak populárními vozy segmentu SUV. Kia dokonce o novince nemluví jako o MPV, ale jako o GUV – grand utility vehicle (velké užitkové vozidlo).

Vpředu nechybí pro Kiu dnes už ikonická maska, tzv. tygří nos, která bude v tomto případě přímo navazovat na hlavní světlomety. Zboku zase zaujme linka propojující přední světlomety s koncovými světly. Celkový styl sází hlavně na hranaté tvary, nechybí pak praktické posuvné zadní dveře, typický znak Carnivalu už od první generace.

Bližší informace, stejně jako fotografie vozu budou zveřejněny v následujících týdnech. Už však tušíme, že auto bude nově dostupné i v luxusní verzi s pouhými čtyřmi sedačkami, o níž je prý zájem mezi vysoce postavenými manažery.

Nový Carnival má být 5.155 mm dlouhý, s rozvorem 3.090 mm. Vnitřek vsadí na rozměrný displej multimediálního systému, nadále však budou zachovány též konvenční ovladače. Nabídka motorů by pak měla čítat benzinový 3,5litrový vidlicový šestiválec a vznětový čtyřválec o objemu 2,2 litru.

Kia Carnival čtvrté generace se na domácím korejském trhu začne prodávat v třetím čtvrtletí letošního roku. Výrobce vůz nazývá globálním modelem, v tuto chvíli však není jasné, zda Carnival ve čtvrté generaci zavítá i do Evropy. 

Související články

Témata
Avatar - Ozzman
20. 6. 2020 13:10
Kopírka
Jsem jediný, koho zarazila přední maska z SUV od Škodovky ?
20. 6. 2020 12:43
na carnivale 2
Som niečo pojazdili a bola to super loď.

Ideál pre šéfa s vodičom. Pohodlne, tiché - paráda na dlhé cesty po diaľnici.

Vnútri kopec miesta, parádne sedadla.

Pre rodinu žiaľ pridrahé.
20. 6. 2020 12:43
na carnivale 2
Som niečo pojazdili a bola to super loď.

Ideál pre šéfa s vodičom. Pohodlne, tiché - paráda na dlhé cesty po diaľnici.

Vnútri kopec miesta, parádne sedadla.

Pre rodinu žiaľ pridrahé.
19. 6. 2020 17:47
Re: Re: Carnival
Pre naše kraje je to proste pridrahé, a nie v takej obľube ako SUV. Autá v cenách 40-50 tis. Eur sa zrovna ako teplé rožky nepredávajú, a MPV už vôbec nie. Ale ak by tentoraz Carnival pre EÚ homologovali, tak by to pre prípadných záujemcov bolo fajn. Menej papierovačiek, asi aj o niečo lepšia cena, a hlavne by sa na auto toľko nečakalo...
Avatar - wakantanka
19. 6. 2020 15:59
Re: Re: Carnival
Individuálny dovoz bol možný aj teraz. Dokonca viem aj o pár kusoch čo doviezla priamo Kia do závodu v Žiline. Ale oficiálne sa súčasná generácia nedováža a vzhľadom k skôr neúspechu Espace, pochybujem že nová bude.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud