Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Kia Sportage se ukáže na mnichovském autosalonu. Láká na extravagantní vzhled a plug-in hybrid

David Bureš David Bureš 25. 8. 2021 • 03:34
62
9
Zobrazit náhledy (62)
Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage

Kia Sportage v nové generaci nabídne specifickou verzi pro Evropu. Od již představeného globálního modelu se má primárně odlišit kompaktnějšími rozměry.

Kompaktní SUV Kia Sportage patří mezi nejprodávanější modely značky v Evropě, a tak se automobilka rozhodla vůz ještě více přiblížit evropské klientele. V nové generaci tak poprvé v historii Sportage vznikne specifický model vyvinutý pro starý kontinent. Kia nyní potvrdila, že se veřejnosti představí na zářijovém autosalonu IAA v Mnichově. Online odhalení je pak naplánováno na 1. září.

Dlouho přitom nebylo jasné, nakolik se odliší od již představeného globálního modelu, jehož fotografie si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii. Nyní zveřejněné skici však potvrzují, že vzhledem budou oba deriváty takřka stejné. 

To znamená extravagantní příď v duchu nového stylistického směru značky s Matrix LED světlomety nebo zcela jiné boční prosklení než u současné generace. Interiér by pak měl vsadit na moderní prohnutý displej.

Rozdílem budou totiž primárně vnější rozměry. Sportage pro Evropu bude o něco menší, což by naznačovala jiná silueta vozu na zveřejněných skicách. „Globální“ Sportage na délku měří 4.660 mm a její rozvor činí 2.755 mm, zatímco „evropský“ derivát má mít délku kolem 4,5 metru a rozvor 2.680 mm, stejně jako „evropský“ Hyundai Tucson.

Právě s Tucsonem bude novinka sdílet technický základ, což se podepíše i na nabídce motorizací. Jak dokazuje i30 a Ceed, nemusí být zcela totožná, Kia nicméně už potvrdila příchod plug-in hybridu, který má dostat čtyřválec 1.6 T-GDI, elektromotor s permanentními magnety o výkonu 66,9 kW a lithium-iontový polymerový akumulátor o kapacitě 13,9 kWh, což odpovídá právě Tusconu PHEV. Od Sportage PHEV se tak očekává i jeho kombinovaný výkon 195 kW.

Kia Sportage páté generace se pro Evropu nadále bude vyrábět v žilinském závodu značky.

Autosalon IAA Mobility 2021 startuje 7. září, pro veřejnost bude otevřeno od 7. září do 12. září. Akce se nově přesunula z Frankfurtu nad Mohanem do Mnichova a láká na novou koncepci, kdy se automobilové novinky budou prezentovat nejen na mnichovském výstavišti, ale také v centru bavorské metropole. Konkrétně Kia bude mít stánek na náměstí Odeonsplatz, kde budou mít návštěvníci možnost se s novými modely lépe seznámit pomocí virtuální reality a také se do nich skutečně posadit.

Související články

Témata
25. 8. 2021 20:20
náhodou
v tý modrý vypadá dobře a interiér vypadá moc pěkně.
25. 8. 2021 19:22
Re: Jsem tedy ..
Tucson mi na prvý pohľad prišiel divný, na druhý zaujímavý. Nie je to žiadny elegán, ale ani odpudzujúca obluda ako niektoré iné autá.
Avatar - Barry Lyndon
25. 8. 2021 17:41
ještě lowcostovější kundaj
to chceš :D
Avatar - wakantanka
25. 8. 2021 16:01
Re: Jsem tedy ..
Nevidím žiadny dôvod prečo by sa to nepredávalo. Ja naopak oceňujem prístup KIE, že po dvoch Viac-menej skoro rovnakých generáciách mali odvahu a urobili zbrusu nové auto.
Avatar - Roman Horký
25. 8. 2021 14:14
Re: Sorry, ale těmi šílenými světly...
Přiznej se, kolik máš doma čínských designových patvarů v podobě hodin, hodinek, mobilů, Hifi věží, bedniček, internetových rádií a spotřební elektroniky vůbec? Že tě nezvyklý design aut vždycky tak pohorší. Kdyby ses narodil o 100 let dřív, taky¨bys asi trval na tom, že všechna auta se mají stále podobat Fordu T.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud