Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Mnichov 2021

Autosalon IAA 2021 se nově místo tradičního Frankfurtu nad Mohanem bude konat v Mnichově, a to od 6. do 12 září 2021. Do bavorské metropole se autosalon přesunul kvůli klesajícímu zájmu vystavovatelů i návštěvníků o stávající frankfurtský autosalon.

Mnichovský autosalon 2021 se prezentuje jako výstava mobility. Vedle automobilů na něm mají být prezentovány i další moderní formy dopravy nebo funkce tzv. chytrých měst. Výstava se přitom má konat nejen na výstavišti v Olympijském parku, ale také přímo v ulicích Mnichova. Rozdělena bude na několik částí, Summit konaný přímo na výstavišti, připomínající klasický autosalon, Blue Line jako testovací drája mezi výstavištěm a centrem města a Open Space otevřený pro širokou veřejnost v ulicích Mnichova, s bohatým doprovodným programem.

Mezi potvrzené účastníky IAA 2021 patří značky Audi, BMW, Cupra, Dacia, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz, Mini, Nio, Polestar, Porsche, Renault, SAIC, Smart, Volkswagen, Wey nebo Xpeng. Prezentovat se mají i výrobci elektrokol jako Husqvarna E-Bicycles, Scott, Simplon nebo Specialized.

O přesunu IAA do Mnichova rozhodli jeho pořadatelé, německá Asociace automobilového průmyslu (VDA). Mezi kandidáty na nové pořádající město byly též Berlín a Hamburk. Mnichovský autosalon 2021 znamená, že skončila tradice trvající takřka 70 let. Autosalon ve Frankfurtu se poprvé konal v roce 1951.