Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Škoda Karoq je tu! Takhle by mohla vypadat jako SUV-kupé

Lukáš Volšický
Diskuze (12)

Náš dvorní automobilový grafik Honza Lušovský představuje novou vizi populární Škody Karoq se stylovější karoserií SUV-kupé.

Škoda Karoq je zatím druhým nejprodávanějším SUV od Škodovky za letošní rok. K velkému nárůstu prodejů v roce 2022 pomohl tehdy nový facelift s modernějším designem i vylepšenou výbavou, ale automobilka nijak nerozšířila nabídku karosářských variant. V Evropě se však těší obrovskému zájmu stylová SUV-kupé a naší domácí automobilce by takový model nepochybně přinesl nové zákazníky. Vždyť zatím má s touto siluetou pouze elektromobil Enyaq.

Náš dvorní automobilový grafik Honza Lušovský se zasnil a překvapil nás, když nám zničehonic poslal svou vizi modernizovaného karoqu se siluetou SUV-kupé. Na první pohled sice působí trochu nepřirozeně, ale věříme, že by si designově sportovnější karoq na dnešním trhu našel své místo. A je další ukázkou toho, že i škodovky mohou být stylové.

Bohužel však Škoda Karoq Coupé, jak by se mohla jmenovat, už asi nevznikne. Kompaktní SUV od Škodovky se totiž představilo už v roce 2017 a aktuálně se blíží ke konci svého životního cyklu. Budoucím nástupcem by se měl stát nový kompaktní elektromobil Elroq, který by se měl představit už letos.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (12)

Doporučujeme

17. 6. 2024 18:28
Husty
Neu :-O :-O veritelny progres...
13. 6. 2024 16:29
Re: Nástupcem Karoqu...
To jsou bohužel sny škodovky a stále si myslí, že se jí to podaří no... Ale experimentovat se musí, do roku 2026 má prý škoda v plánu vydat 6 elektro zkratu, ale nevím, jestli vydá i zákazníky teda.
13. 6. 2024 14:46
Re: Nechápu...
...zvykly...

...no tak ženský a děti si možná zvykly.
13. 6. 2024 12:42
Re: Nechápu...
to je jako nealkoholicke pivo :-D ... a zvykly jsme si na to
13. 6. 2024 11:35
Fake News
Tento článok je na úrovni fake news. Informačná a výpovedná hodnota je rovná nule.

Auto.cz sa už oplatí pozerať iba kvôli obrázkom, aj to len tým oficiálnym a nie od "dvorného grafika".

Neustála negativita z článkov ohľadom všetkého nového sa nedá čítať a pritom aj krčmové reči sa dajú viesť aj na pozitívnu nôtu.

Ak chce človek objektívne informácie, musí žiaľ hľadať inde než na Auto.cz a Autorevue.cz