Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové šrotovné? Automobilky v Německu navrhují státní příspěvěk

ČTK ČTK 14. 4. 2020 • 08:34
47
25
Zobrazit náhledy (47)
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf

Německé automobilky Volkswagen a BMW se vyslovily pro zavedení státního příspěvku na nákup automobilů, který by pomohl kompenzovat negativní dopady koronaviru na automobilový průmysl.

Šéf automobilky BMW Oliver Zipse v rozhovoru s DPA v této souvislosti hovořil o "inovační prémii", která by mohla podpořit hospodářský růst a zároveň také urychlit přesun zákazníků k automobilům šetrným k životnímu prostředí.

Člen představenstva automobilky Volkswagen Stefan Sommer v rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine Zeitung uvedl, že státní pobídky k nákupu automobilů nyní považuje za ještě důležitější než v době globální finanční krize. Tehdy německá vláda podpořila poptávku po automobilech zavedením takzvaného šrotovného.

Bavorský premiér a předseda CSU Markus Söder minulý týden vyzval k vytvoření systému, který by podobně jako před deseti lety šrotovné pomohl oživit prodej automobilů. "Je to velká šance, jak pomoci dosáhnout průlomu v oblasti pohonů šetrných k životnímu prostředí," upozornil.

Související články

Témata
16. 4. 2020 13:32
Re: Zvrhlý
Tak hlavně buď rád, že jsi stihl ještě koupit bez idiotského rádobyhybridního systému! :-)
15. 4. 2020 22:57
Re: V prvé řadě ať EU zvedne nesmyslně přísné a navíc zbyteč
to by normálneho cloveka napadlo ako prve - v USA urobili nieco podobne, ale...
- politici EU nie su normalni...
- VW investoval miliardy do elektroplatformy, nemecke automobilky bud nic nepresadia, alebo presadia dobre len pre seba - dotaciu na vlastne drahe akoze "ekoauta", ci uz elektromobily, alebo pluginy. Samozrejme u nas to nema ziaden vyznam, ziadane su cenovo dostupne auta.
15. 4. 2020 19:08
Re: Už je to tu zas
Babiš je paródia na kapitalizmus!
15. 4. 2020 19:06
Re: Už je to tu zas
Babiš je učebnicový príklad, kam sa môže dopracovať bezcharakterný jedinec!
15. 4. 2020 19:03
Re: Zvrhlý
Nejak tak. Automobiliek je ako žita a keď im nejde karta, tak štát pomáhaj!
To, že pchajú miliardy do výkonných, drahých, exkluzívnych a komplikovaných modelov, tak to ich netrápi?!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud