Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové trolejbusy Škoda 35 Tr míří do Francie

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 11. 2019 • 01:26
5
5

 Společnost Škoda Electric předala francouzskému zákazníkovi první dva ze tří nových kloubových vozů pro město Limoges.  

Škoda Electric pro nové trolejbusy s karoseriemi od koncernu Iveco vyrobila kompletní pohon včetně baterií a zajistila finální montáž. Nové trolejbusy pro Limoges mají plnohodnotný bateriový pohon s dynamickým dobíjením během jízdy, který umožňuje bez problémů sloužit i na delších úsecích trati, kde není trolejové vedení.

„Bateriový systém umožňuje dojezd až 15 kilometrů mimo trolejové vedení. Díky tomu budou v Limoges naše trolejbusy obsluhovat část linky v režimu elektrobusu,“ vysvětluje projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller.

S vozy takového konceptu nyní Škoda slaví na trhu velké úspěchy, protože bateriový pohon přináší dopravcům velkou flexibilitu využití. Vozy s tímto inovativním řešením jsou součástí flotily dopravních podniků hlavně v České republice, na Slovensku či v Maďarsku.

„Dodávka pro Limoges a také aktuální projekt dodávky trolejbusů pro další francouzské město St. Etienne ukazuje, že můžeme být úspěšní i na těch nejnáročnějších teritoriích,“ uvádí obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Nové trolejbusy pro Limoges jsou výsledkem spolupráce plzeňské firmy s nadnárodním koncernem Iveco, který je i finálním dodavatelem. Budoucí západoevropské působiště nových vozidel leží ve středozápadní Francii asi 400 kilometrů jižně od Paříže. Město má zhruba 135 tisíc obyvatel a trolejbusový park čítá 31 vozidel.

Zdroj: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.

Související články

Témata
9. 11. 2019 19:21
Re: Pěkné dílo
PRAHU ROZKRADLI JINÍ .!!! Dnes se chtějí vrátit. Ale Fetáci bojují. Chtějí ještě trochu krást.
6. 11. 2019 10:32
Re: Pěkné dílo
Taky jsem pyšný zejména na to jak tato dokázala soukr. firma vysát miliardy z rozpočtu Prahy a českých drah nesmyslnými zkorumpovanými smlouvami na prodej tramvaji a vlaku. Zejména ty pražský tramvaje bez klimy zato s hlukem jízdy jak v kovosrotu jsou super. Úplně se dmu pýchou. Ale přesto - ať ta firma chcipne.
6. 11. 2019 08:48
Re: Pěkné dílo
Kreslené a vyráběné ve Francii :-)
6. 11. 2019 08:41
Re: Pěkné dílo
Takže si pyšný jen na design, který je komplet italské Iveco...
6. 11. 2019 08:06
Pěkné dílo
Jsem mile překvapen, ten trolejbus je pěkný už to není taková krabice. Jen tak dál, o kousek jsem pyšnější na nás čechy. .

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku