Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky u Bugatti: Plánuje SUV a hybrid!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 10. 2018
50
1
Zobrazit náhledy (50)
Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier Bugatti 16C Galibier
Bugatti pod křídly koncernu Volkswagen prozatím nabízí výhradně dvoumístné hypersportovní vozy, ale v blízké budoucnosti se můžeme dočkat podobně laděného luxusního SUV s hybridním pohonem.

Bugatti se v současnosti naplno věnuje aktuálnímu modelu Chiron. Ten se již dočkal provedení Chiron Sport, je nově nabízen s prosklenou střechou a také posloužil za základ pro model Divo.

Budoucnost značky Bugatti ovšem nemusí být spojena pouze s hypersportovními vozy, což v rozhovoru pro Automotive News Europe naznačil Stephan Winkelmann, generální ředitel značky Bugatti. Ten již dříve uvedl, že společnost je připravena vyrábět více než jeden model a jeho deriváty.

V souvislosti se značkou Bugatti se o druhé modelové řadě mluví více než deset let a od roku 2009, kdy byl odhalen koncept 16C Galibier se téměř neustále spekuluje o doplnění hypersportů luxusním a zároveň lehce sportovně laděným sedanem.

Nyní se ovšem stále výrazněji rýsuje možnost, že se Bugatti vydá podobným směrem jako ostatní výrobci luxusních automobilů a namísto sedanu nebo limuzíny nabídne crossover nebo SUV. Ten se má vydat v rámci své značky podobným směrem jako Urus u Lamborghini či Bentayga u Bentley a stát v rámci mateřského koncernu nad nimi.

Zároveň má ovšem překonávat svými výkony i nabídkou luxusu případnou konkurenci v podobě Rolls-Royce Cullinan i připravovaných crossoverů Aston Martin DBX a Ferrari Purosangue.

Za zaměřením pozornosti vedení značky Bugatti k SUV samozřejmě stojí zájem zákazníků o výše zmíněné modely. Vedle doposud nabízených hypersportovních modelů pak má právě SUV přinést značce zisk a s ohledem na tento cíl má k jeho pohonu posloužit hybridní pohonný systém, namísto opulentního přeplňovaného vidlicového šestnáctiválce.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Jen se dívat
Penky
| 6. 10. 2018
Je to krásná věc na dívání ale nereálné aby mi to někdy stálo v garáži >:D :-)