Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový elektromobil Smartu unikl na veřejnost. Je to stylovka se zkosenou střechou

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 27. 11. 2022 • 15:13
23
6
Zobrazit náhledy (23)
Smart #3 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1 smart #1

Obrození čistě elektrické značky Smart pokračuje expanzí do dalších segmentů. Uniklý model #3 si můžete prohlédnout v galerii.

Automobilka Smart už nepatří jen pod křídla Mercedesu, od nedávna drží poloviční podíly také čínské Geely. Společně chtějí provést renesanci značky tak, aby se vyšvihla do vyšších automobilových segmentů a byla povedenou elektrickou konkurencí zajetých značek.

Prvním společným projektem na čínských technických základech se stal model Smart #1. Ten oproti předchůdcům z let posledních značně povyrostl, značka už se totiž nechce soustředit na malá městská přibližovadla. Jednička má velikost kompaktního hatchbacku. Dalším elektromobilem v nabídce se má stát Smart #3, jehož několik snímků již uteklo z patentového úřadu.

Video se připravuje ...

Můžeme si všimnout, že design vychází z hatchbacku. Trojka má však poupravený přední i zadní nárazník, lehce přepracované světlomety a siluetu se zkosenou střechou ve stylu fastbacku. Vypadá tedy ještě o něco šmrncovněji než původní sourozenec. Rozměry vozu zatím zůstávají tajemstvím, ale předpokládáme, že půjde o přímého konkurenta například Tesly Modelu 3.

Náš kolega a grafik Honza Lušovský neotálel a na základě uniklých snímků vytvořit poměrně přesnou vizi toho, jak asi bude nová trojka vypadat. Smart zcela upustil od filozofie miniautíček a snaží se prorazit v kategoriích, kde na něj čeká nekompromisní konkurence. Co myslíte, má šanci na úspěch?

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barry Lyndon
29. 11. 2022 00:45
čínské nebo poločínské
oboje je nebratelné. Ať si ten polokomoušský střep strčí někam i se strýčkem Mercedesem.
29. 11. 2022 00:15
Re: Nové zprávy ze světa nařizované elektrodebility
Copak, nějak jsem se dotkl tvého elektromobilního ega? Tvá ubohá urážka by tomu odpovídala... :-)
28. 11. 2022 17:41
Re: Nové zprávy ze světa nařizované elektrodebility
Ty si fakt debil. :no:
28. 11. 2022 12:01
Je to nuda, nuda, nuda
Smarty se nelíbily všem ale chytré byly. Toto je další MPV bez nápadu...úplně zbytečná věc...výprodej loga nekreativni čínské masové podprůměrné produkci