Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Ford Mustang dostane hybridní čtyřválec, prozradil inženýr

David Bureš David Bureš 26. 10. 2021 • 04:29
53
11
Zobrazit náhledy (53)
Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang Mach 1 Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio Ford Mustang GT Cabrio

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že se Mustang v nové generaci nevyhne elektrifikaci. Ford Mustang Hybrid se nyní začíná skutečně rýsovat.

Ford se už připravuje na příchod nové generace legendárního pony caru Mustang. Ta je připravována pro rok 2023, a tak se už pomalu začínají rýsovat informace o napjatě očekávané novince.

Čile se debatuje hlavně o nabídce motorů, protože se všeobecně předpokládá, že se nový Mustang nevyhne elektrifikaci, což nyní nepřímo potvrdil i jeden z inženýrů automobilky.

Ten totiž na svém profilu na profesní síti Linkedin prozradil, že v rámci své práce se zabýval hybridním ústrojím pro novou generaci Mustangu. Konkrétně zmiňuje analýzu nových derivátů s hybridním čtyřválcem 2.3 EcoBoost a hybridním vidlicovým osmiválcem o objemu pěti litrů.

Pokud jsou tyto informace správné, znamená to, že se Mustang nevyhne elektrifikaci, a to ani v případě vrcholného osmiválce. Na druhou stranu označení „hybrid“ je blíže nespecifikované, v tuto chvíli tak není jasné, zda tu mluvíme o plug-in hybridu schopném dlouhodobé jízdy čistě na elektřinu, nebo naopak „jen“ mildhybridu, u něhož má elektromotor jen pomocnou funkci, pro snížení spotřeby a zvýšení elánu spalovacího motoru. Nabízí se totiž obě možnosti, Ford pracuje jak na mildhybridech, tak na plug-in hybridech, přičemž pro budoucí Mustang jsou reálná obě řešení.

Dobrou zprávou je každopádně fakt, že si Mustang i v nové generaci uchová vidlicový osmiválec. Ten se stal hitem i na evropských trzích, třeba v Česku kvůli nízkému zájmu základní čtyřválec zcela vypadl z nabídky. Na druhou stranu čtyřválcový motor bude potřebný kvůli flotilovým emisím, a tak si ho Mustang nepochybně uchová i do budoucna. Ostatně z toho důvodu se spekuluje o příchodu čistě elektrické verze - elektrický crossover Mustang Mach-E je prodejně úspěšný, elektrický derivát má dostat i tradiční rival Mustanga, Chevrolet Camaro.

Na potvrzení informací o elektrifikovaných motorech budoucího Mustangu si ještě musíme počkat. Už by to ale nemělo trvat dlouho. Rok 2022 by měl být pro aktuální šestou generaci poslední, a tak se v následujících měsících začne nástupce již jistě rýsovat a odhalovat své detaily.

Doporučujeme

Témata
Avatar - kuk
28. 10. 2021 11:54
A proč vám asi říkám ať kupujete že nebudou? :)))
Spalováky mašírujou do hrobu rychlec než jste čekali. :-!
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 08:42
Re: Hybridní Mustang není Mustang
Z pohledu toho, co se omezuje a dávají se restrikce, jako nepovedený kompromis to vypadá na diesel. Někde ani nesmí vjet, potřebuje nedostatkovou mocovinu, je složitější a prouchovejsi.
Avatar - Mikesus
28. 10. 2021 08:39
Re: Hybridní Mustang není Mustang
A už jsi tu V8 koupil, kdyz říkáš že hybridni nikdy?
27. 10. 2021 22:43
Re: Hybridní Mustang není Mustang
Přesně tak, hybridní mustang NIKDY!!! :-O :-O :-O :-( :-( :-( :no: :no: :no:
27. 10. 2021 17:00
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste: http://www.fordauto.sk/