Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Ford Ranger vyfocen s odmaskovanou přídí, připomíná menší Maverick

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 10. 2021 • 05:40
36
4
Zobrazit náhledy (36)
Ford Ranger Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor Ford Ranger Raptor

Nedávno pořízený snímek ukazuje masku nové generace Fordu Ranger už jen v maskovací fólii.

Automobilka Ford už sice v minulosti zveřejnila několik snímků a videí nové generace kompaktního pick-upu Ranger, jeho příď však dlouho zůstávala mimo záběr, nebo byla maskovaná. Na diskusním fóru Ranger6G se však před časem objevil snímek, na kterém je vidět v plné kráse.

Vůbec poprvé si tak můžeme detailněji prohlédnout novou masku, která se evidentně inspirovala u aktuálně nejmenšího pick-upu Ford Maverick. Masku chladiče tak opět rozděluje zdvojená linka, která zasahuje až do světlometů, které mají tvar písmene C.

Po celé vnější straně světlometů se navíc táhne linka denního svícení, která céčkový profil ještě zdůrazňuje. Na rozdíl od Mavericku, který je pouze americkým modelem, ale globální Ranger nejspíš dostane jinak řešené směrovky, které u Mavericku slouží také jako poziční světla.

Zcela odlišný je ale přední nárazník, kde má Ranger další mřížku pro přívod vzduchu, kterou po stranách lemují mlhovky. Tím ovšem přísun nových informací o modelu víceméně končí. Za zmínku pak stojí snad jen víceméně odmaskovaný tvar okna zadních dveří, nečekejte zde ale nic výjimečného. Ranger by navíc měl být nabízen i v pouze dvoudveřové verzi.

Základem nového modelu by měla být vylepšená platforma T6, která kromě jiného umožní také zástavbu nových pohonných jednotek.  Minimálně v USA by tak Ranger mohl dostat 2,3litrový čtyřválec EcoBoost o výkonu až 224 kW (304 k) s točivým momentem 441 Nm nebo 2,7litrový EcoBoost V6 o výkonu 246 kW (335 k) s točivým momentem 563 Nm.

video

Nová generace vrcholné verze Ranger Raptor by pak podle některých zvěstí mohla dostat dokonce 3,0litrový EcoBoost V6, jehož výkon by se mohl pohybovat okolo 298 kW (406 k). Ovšem to se bavíme pouze o americké verzi. Na globálních trzích bude situace zřejmě odlišná.

Evropa se zřejmě dočká především vznětových motorizací, mluví se však také o plug-in hybridní verzi. K těmto pohonným jednotkám ale zatím nemáme mnoho informací. Na kompletní odhalení ale snad nebudeme muset čekat příliš dlouho – podle některých informací by ho automobilka mohla stihnout ještě před koncem tohoto roku.

Související články

Témata
16. 10. 2021 14:25
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste: http://www.fordauto.sk/
Avatar - curwasportiva
16. 10. 2021 08:39
Re: 2.7l Raptor
Ranger se samozřejmě vyrábí i v US a tam ho konkurence vážně bere...
16. 10. 2021 08:01
Re: 2.7l Raptor
konkurence si je vědoma, že lidi auta z JAR neberou vážně a ještě tady lidi mají jiné preference než v africe. Momentálně to kupovali ti co potřebovali auto na přívěs, ale raději to prodávají a kupují lehčí nákladák.
Avatar - curwasportiva
16. 10. 2021 03:57
2.7l Raptor
Ta 2.7l V6 by byla bomba, ta umi solidne zacvicit i s F-150. Navic konkurence nic s takovym vykonem nenabizi.
To by si Ranger konecne zaslouzil ten pridomek Raptor, ktery se v US asi z duvodu nedostatecneho vykonu nenabizi a Evropa dostala dychavicny diesel.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud